Sklep Fundacji Canis

 sklep3

Sklep Fundacji Canis, gdzie kupisz upominki, ozdoby, antyki, przedmioty artystyczne, malarstwo, linoryt - cały dochód przeznaczony jest na pomoc dla zwierząt. Kup sobie prezent i wspomóż zwierzaki.

 

 

Fundacja Canis na Allegro

nasze aukcje allegro1

Zapraszamy na nasze aukcje:   Allegro

1% podatku dla zwierząt numer KRS: 0000128172

Upitax new uruchom2

Bezpieczne okno

zabezpieczenie okien i balkonu aby zapobiec upadkowi kota z wysokości

Wiosenna pogoda sprawia, że trudno oprzeć się pokusie otworzenia na oścież okna czy drzwi balkonu. Ciesząc się

świeżym powietrzem i wpadającymi promieniami słońca, nie zapominajmy jednak o bezpieczeństwie naszych kotów. Upadek z dużej wysokości może skończyć się bowiem dla naszego ulubieńca śmiercią lub trwałym kalectwem. Tylko w przysłowiu kot zawsze spada na cztery łapy.

 

Co zrobić, aby uniknąć tragedii? Okna i drzwi balkonowe najlepiej zabezpieczyć siatką. Drewnianą ramę z kantówek obciągniętą stalową lub plastikową siatką wmontowujemy w zewnętrzną część ościeżnicy okna lub drzwi. Jeśli decydujemy się na stalową siatkę, to powinna być ona nierdzewna i ocynkowana. Siatka plastikowa musi być sztywna i z małymi rozmiarami oczek (o zabezpieczaniu okien pisaliśmy szczegółowo w KOCIE nr 3/2005)

 

Oczywiście w ciepłe dni nasz kot nie musi siedzieć ciągle w mieszkaniu. Jeśli na balkonie lub tarasie zbudujemy mu wolierę, to będzie mógł bez przeszkód korzystać ze słonecznej pogody. Pomysłów na wykonanie woliery jest wiele - najważniejsze by w takiej konstrukcji nie pozostawić zbyt dużych otworów, przez które kot mógłby się przecisnąć (informacje dotyczące projektowania i budowy woliery balkonowej znaleźć można w KOCIE nr 8/2006).
Pamiętajmy, że tylko od naszej przezorności i wyobraźni zależy, czy otwarte okna i balkony nie staną się śmiertelnym zagrożeniem dla naszego kota.

KOT 3 - kwiecień 2007
magazyn dla miłośników kotów.


Serwis Koci Dom powstał z myślą o kotach i zawiera zdjęcia kotów, porady jak opiekować się kotem, różności o kotach. 

Koci Dom - Ważne! Serwis Internetowy Koci Dom nie jest organizacją opieki nad zwierzętami i nie reprezentuje żadnje organizacji!

Koci Dom jest zaprzyjaźniony z Fundacją Canis. Zajrzyj do kącika adopcyjnego Fundacji Canis - może znajdziesz przyjaciela na całe życie.

Jako że Koci Dom nie jest schroniskiem ani organizacją nie ma żadnej możliwości pomocy finansowej, rzeczowej ani przyjmowania zwierząt.

Serwis Koci Dom  prowadzę sama, dlatego też nie mam możliwości zamieszczania ogłoszen o zwierzętach do adopcji.