Sklep Fundacji Canis

 sklep3

Sklep Fundacji Canis, gdzie kupisz upominki, ozdoby, antyki, przedmioty artystyczne, malarstwo, linoryt - cały dochód przeznaczony jest na pomoc dla zwierząt. Kup sobie prezent i wspomóż zwierzaki.

 

 

Fundacja Canis na Allegro

nasze aukcje allegro1

Zapraszamy na nasze aukcje:   Allegro

1% podatku dla zwierząt numer KRS: 0000128172

Upitax new uruchom2

Zdarzyło się jutro to sympatyczny amerykańskie serial, którego bohater dostaje codziennie jutrzejszą gazetę. Czytając o przyszłych nieszczęąliwych wypadkach próbuje im zapobiec.";

Tajemniczy rudy kot jest właśnie tym, który codziennie rano przynosi gazetę, i nie tylko. Przyciąga uwagę Garego na gazetę. Smutne jest tylko to, że bohaterowie serialu traktują go jako zwykłego kota podwórzowego, który jest obok i sam się o siebie troszczy. Gariemu nawet nie przychodzi do głowy, żeby go pogłaskać.

 

Wzmianki o kotach w filmach i serialach -
Oczywiście filmów i seriali jest bardzo dużo, wiec opisze tu te, które zauważe.
Koty przeważnie w filmach grają role raczej bierne. Może dlatego, że kot jest w zasadzie nietresowalny i trudno go skłonić żeby zagrał w filmie tak pies.
Jeśli kot ma zagrać znaczącą rolę np. w filmach Garfield lub Stuart Malutki, z pomocą przychodzi technika komputerowa.

 

Do złej opinii kota przyczyniają się niektóre filmy, zwłaszcza te w których występują potężni czarni charakterzy pragnący zawładnąć swiatem. Otóż taki pan ciemności i złych mocy przeważnie posiada ulubionego kota. Kota posiadają potężni przeciwnicy Jamesa Bonda w wielu filmach o agencie 007, a także jego parodii "Austin Powers".
Przeciwnik Austian Powersa Dr. Evil jest właścicielem kota rasy sfinx o szarym futrze, które wspólgra ze srebrnym kombinezonem swego pana.
Demoniczni czarni charakterzy z filmów Kung-fu to także miłośnicy kotów.
Rówież Dr. Szpon przeciwnik kreskówkowego inspektora Gadżeta posiada kota.
Koci pupile, mimo że, w filmach nie robią nic złego stają się symbolem zła, tak jak to miało miejsce w mrokach średniowiecza gdy tępy gmin połączył koty z czarownicami.
Inne złe koty to Kobieta-Kot z Batmana. W kreskówce Dilbert kocia postać Catbert to złośliwy Kadrowiec w biurze Dilberta.

Kot w dobrej choć smutnej roli występuje często w filmach jako symbol samotności.
W amerykańskich filmach policyjnych, wielu filmach z Bruce Willisem i innych, kot jest towarzyszem samotnego bohatera. Oto samotni bohaterowie, pracoholicy, których już dawno porzuciła żona lub mąż, powracają wieczorem do domu i pierwszą rzeczą karmią kota - jedynego towarzysza i symbol ich samotności. Kot jest idelanym towarzyszem samotnych bo nie przeszkadza mu długie czekanie na pana-pracoholika.

Koty nie dają się tresować. Dlatego jako kiepscy aktórzy nie mogły zagrać bardziej skomplikowanych ról. Umożliwiła to dopiero technika komputerowa.
W komedii Stuart Malutki domowy kot próbuje pozbyć się z domu nowego przybysza - myszy. Mają mu w tym pomagać kumple, podwórzowe koty. Jednak, gdy Stuart wpada w prawdziwe kłopoty to właśnie kot, jego wróg, przychodzi mu z pomocą.

 

4.

Autor: Na krawędzi prawdy
Tytuł: Serial kryminalny francuski

Serial emitowany na TVP2 w - Policjant prowadzący śledztwo w sprawie morderstw ma ulubieńca, burego kota. Kot ten jest wspomnieniem po jego rodzinie, która zginęła w wypadku. Jedynymi ocalałymi z katastrofy był policjant i jego kot.

3.

Autor: As
Tytuł: odcinek 2

Serial emitowany na Polsacie w 2005 - bohater filmu prywatny detektyw ma kota białego w czarne łaty

2.

Autor: Plotka
Tytuł: film francuski - komedia

Bohater filmu nudny księgowy dowiaduje się, że zostanie zwolniony z pracy. Sąsiad starszy pan i homoseksualista radzi mu żeby rozpuścił plotkę, że jest gejem. Wynikające z tego zabawne sytuacje ukazują, że o wartości człowieka nie decyduje to czy jest macho czy spokojnym nudziarzem ani orientacja seksualna. Sąsiad głównego bohatera, który jest jego przyjacielem, powiernikiem i doradcą, znajduje małego burego kotka. Gdy kotek ginie, bohater postanawia podarować mu innego kotka udając, że znalazł tamtego. Okazuje się jednak, że pierwszy kotek odnajduje się na balkonie i sąsiad zostaje właścicielem 2 kotków.

1.

Autor: Fala Zbrodni
Tytuł: odcinek 42

streszczenie: OPZ przejmuje Heimanna - człowieka Odessy oraz kolejne pieniądze. Kola jest wściekły takim obrotem sprawy, zmusza więc Młodego do zorganizowania imprezy, na którą ma zaprosić cały wydział. Młody nie mając wyjścia zgadza się. Syn Szajby, Maciek, poznaje w pociągu dwóch chłopców, którzy podczas wizyty w domu Szajby, kradną z biurka jego broń. Szajba ma poważny problem, zgłasza to do wydziału. Natomiast Michał na własną rękę szuka Ani. Młody przeżywa poważny kryzys, nie może pogodzić się z wyjazdem Silene.
Młody cierpi z powodu uzależnienia od narkotyków, którymi nafaszerowali go gangsterzy aby zmusić go do współpracy. Sfrustrowani idzie nad rzeke aby wyładować złość strzelając do wody. Słyszy miauczenie i wyciąga z wody worek z żywym jeszcze młodym pręgowanym kotkiem. Zabiera kociaka do domu. Głaszcząc kota i nasłuchując jego mruczenia, Młody słyszy tykający zegar i odkrywa bombę ustawioną przez gangsterów.

Wpisałam tylko tyle wzmianek o kotach w filmach - z braku czasu - kotów jest mnóstwo.

Serwis Koci Dom powstał z myślą o kotach i zawiera zdjęcia kotów, porady jak opiekować się kotem, różności o kotach. 

Koci Dom - Ważne! Serwis Internetowy Koci Dom nie jest organizacją opieki nad zwierzętami i nie reprezentuje żadnje organizacji!

Koci Dom jest zaprzyjaźniony z Fundacją Canis. Zajrzyj do kącika adopcyjnego Fundacji Canis - może znajdziesz przyjaciela na całe życie.

Jako że Koci Dom nie jest schroniskiem ani organizacją nie ma żadnej możliwości pomocy finansowej, rzeczowej ani przyjmowania zwierząt.

Serwis Koci Dom  prowadzę sama, dlatego też nie mam możliwości zamieszczania ogłoszen o zwierzętach do adopcji.