Sklep Fundacji Canis

 sklep3

Sklep Fundacji Canis, gdzie kupisz upominki, ozdoby, antyki, przedmioty artystyczne, malarstwo, linoryt - cały dochód przeznaczony jest na pomoc dla zwierząt. Kup sobie prezent i wspomóż zwierzaki.

 

 

Fundacja Canis na Allegro

nasze aukcje allegro1

Zapraszamy na nasze aukcje:   Allegro

1% podatku dla zwierząt numer KRS: 0000128172

Upitax new uruchom2

adopcja kota warszawaodpopwiedzialna adopcja kota oznacza zapewnienie zwierzęciu stalego domu na dobre i złe. Kot jest członkiem naszej rodziny bez względu na zmiany w naszym życiu. Opdowiedzialny opiekun nie pozbywa się kota, gdy na świat ma przyjść dziecko. Wiele dzieci wychowywało się z kotami.

 

Odpowiedzialna adopcja to planowanie na wypadek powiększenia się rodziny

Decydując się na przyjęcie zwierzaka warto zapoznać się z problemami dotyczącymi dzieci. Dotyczy to zwłaszcza młodych ludzi, którzy planują powiększenie rodziny.Psychika kobiety zmienia się w czasie ciąży i wszystko inne poza nowo narodzonym dzieckiem schodzi na dalszy plan. Nie może to jednak oznaczać, że kot mieszka u nas tylko do czasu urodzenia dziecka.

Kot nie stanowi dla dziecka żadnego zagrożenia. Szczególnie, że nie jest nosicielem chorób groźnych dla człowieka.
Niestety w przypadku jakichkolwiek problemów lekarze rutynowo zlecają pozbycie się kota. Nie oznacza to, że uważają kota za zagrożenie. Chodzi tylko o wykluczenie ewentualnej przyczyny. Co oznacza, że kot może stracić dom, tylko dlatego aby dowiedzieć się czy jest przyczyną kłopotów z dzieckiem czy nie.

Dlatego bardzo ważne jest aby młode osoby adoptujące kota poczytały na temat toksoplazmozy. Zalecamy też przebadanie się na obecność toksoplazmozy.
Głównym źródłem zarażenia się toksoplazmozą jest surowe mięso. Dlatego należy zachować dużą higienę przygotowując posiłki w kuchni.

Odpowiedzialna adopcja to także planowanie budżetu

Utrzymanie kota nie jest kosztowne, niemniej jednak trzeba brać je pod uwagę w rodzinnym budżecie. Potrzebujesz regularnie karmę dla kota i żwirek i nie jest to duży koszt. Zakup transportera, miseczek, kuwety, drapaka i zabezpieczenie okna to wydatek jednorazowy.
Ludzie czasem obawiają się dużych kosztów jeśli kot zachoruje i będzie potrzebował specjalistycznej karmy. Jednak w takim przypadku kotu nie dajemy do jedzenia nic innego poza tą karmą, dlatego koszt jest taki sam. Przykładem może być młoda kotka, u której wykryto kryształy szczawianowe i musi jeść specjalną karmę weterynaryjną. Półtora kilogramowa torba, która starcza kotce na miesiąc, kosztuje 70-85zł w zależności od tego w którym sklepie internetowym została kupiona. 

Ponadto trzeba przewidzieć koszt sterylizacji jeśli bierzemy małego kociaka. Raz do roku (w przypadku starszych kotów co 2 lata) trzeba kota zaszczepić przeciwko kocim chorobom. Dodatkowo 2-4 razy w roku warto kota odrobaczyć, ponieważ zarodniki pasożytów możemy przenieść na butach z trawy.

Chcielibyśmy aby nasz kot był w dobrym zdrowiu i przy dobrej opiece możemy to osiągnąć. Jednak może się zdarzyć, że zachoruje i będzie konieczne zabranie kota do lecznicy weterynaryjnej. Ważne aby byc szczególnie uczulonym jeśli kot jest osowiały, nie je, wymiotuje.

Adopcja kota, czyli przyjęcie pod nasz dach nowego domownika, to decyzja odpowiedzialna na wiele lat. Jeśli przemyślimy naszą decyzje i zaplanujemy przygotowanie domu i naszego życia zarówno my jak i nasz nowy podopieczny będziemy szczęśliwi przez długie lata.


Serwis Koci Dom powstał z myślą o kotach i zawiera zdjęcia kotów, porady jak opiekować się kotem, różności o kotach. 

Koci Dom - Ważne! Serwis Internetowy Koci Dom nie jest organizacją opieki nad zwierzętami i nie reprezentuje żadnje organizacji!

Koci Dom jest zaprzyjaźniony z Fundacją Canis. Zajrzyj do kącika adopcyjnego Fundacji Canis - może znajdziesz przyjaciela na całe życie.

Jako że Koci Dom nie jest schroniskiem ani organizacją nie ma żadnej możliwości pomocy finansowej, rzeczowej ani przyjmowania zwierząt.

Serwis Koci Dom  prowadzę sama, dlatego też nie mam możliwości zamieszczania ogłoszen o zwierzętach do adopcji.