Sklep Fundacji Canis

 sklep3

Sklep Fundacji Canis, gdzie kupisz upominki, ozdoby, antyki, przedmioty artystyczne, malarstwo, linoryt - cały dochód przeznaczony jest na pomoc dla zwierząt. Kup sobie prezent i wspomóż zwierzaki.

 

 

Fundacja Canis na Allegro

nasze aukcje allegro1

Zapraszamy na nasze aukcje:   Allegro

1% podatku dla zwierząt numer KRS: 0000128172

Upitax new uruchom2

kot do adopcji warszawaOdpowiedzialna adopcja to odpowiednie planowanie wyjazdówOdpowiedzialny opiekun nie wystawi na ulicę dziecka, gdy wyjeżdza na wakacje. Tak samo nie zostawia kota bez opieki. Biorąc kota do adopcji ważne jest abys miał plan na wypadek twojej nieobecnosci: wyjazdu, delegacji, szpitala. Nie można powiedzieć "nie mam co zrobić ze zwierzakiem". Masz do dyspozycji wiele rozwiązań np. hotel dla zwierząt.

Zwierzak jest członkiem rodziny i planujemy nasz wyjazd na wakacje tak aby zadbać o wszystkich członków rodziny. Wyobraź sobie, że wyjeżdżasz z małżonkiem na wczasy. Czy zostawisz dziecko bez opieki, wywieziesz do lasu, żeby żywiło się jagodami? Oczywiście, nie! Podobnie zwierzak wymaga aby zaplanować opiekę nad nim w czasie wyjazdu. Masz wiele możliwości zabezpieczenia kota w czasie wakacji.1. zostawiamy zwierzaka w domu
Jest to najlepsze rozwiązanie gdyż oszczędzamy kotu stresów związanych z podróżą, zmianą miejsca. Musimy umówić się z odpowiedzialną osobą, która będzie przychodzić codziennie lub zamieszkać u nas na ten czas i karmić kota i sprzątać po nim.
Bardzo ważne jest aby dokładnie poinstruować daną osobę co do bezpieczeństwa kota i uczulić aby nie otwierała niezabezpieczonych okien. Ważne jest aby o tym pamiętać. Może to się czasem wydawać oczywiste, ale dla osoby, która np. nie ma własnych zwierząt to nie jest oczywiste i może nie przyjdzie jej do głowy.
Bardzo często kiedy rozmawiamy z osobami adoptującymi kota, mają one już gotowy plan - dzielenie obowiązków. Sąsiedzi lub rodzina wzajemnie pomagają sobie i kiedy jedni wyjeżdżają, drudzy opiekują się ich pupilami. Można również znaleźć godną zaufania osobę, która będzie przychodzić za niedużą opłatą.

2. Hotel
Jest to kolejne dobre rozwiązanie tyle że bardziej kosztowne. Warto zasięgnąć opinii i wybrać sprawdzony hotel. Profesjonalne hotele posiadają boksy z wybiegiem, opiekę weterynaryjną. Rozwiązanie to jest o tyle dobre, że nie musimy korzystać z uprzejmości rodziny lub sąsiadów.

3. Odwiezienie kota do rodziny lub znajomych
Rozwiązanie takie ma swoje wady, jeśli wybrany przez nas opiekun nie ma doświadczenia w opiece nad kotami. Jeśli tymczasowy opiekun nie jest doświadczonym kociarzem, należy uczulić go na kwestię bezpieczeństwa. Opieka nad kotem jest dość prosta  i każdy wie, że wystarczy jedzenie i kuweta. Jednak niezmiernie ważne jest uniemożliwienie kotu wyskoczenie przez okno lub balkon. Kot jest w nowym, nieznanym miejscu, które go stresuje i może chcieć z niego uciec. Nie ma możliwości aby tymczasowy opiekun zakładał siatkę na tydzień lub dwa naszego wyjazdu. Dlatego bezwzględni należy go uczulić aby nie otwierał okien i balkonu, jak również nie zostawiał otwartych okien uchylnych (groźba powieszenia się kota). Przypadki ucieczki kota z tymczasowego domu, kiedy ktoś bezmyślnie otworzył okno, są niezmiernie częste.

Nie liczmy na to, że nasz tymczasowy opiekun sam się domyśli. Dla nas jest to oczywiste ale dla niego nie. Nie domyśli się. Trzeba go dokładnie poinstruować.
Jedynym rozwiązaniem w czasie upałów jest rozszczelnienie okien lub wietrzenie drugiego pokoju po sprawdzeniu że kot w tym czasie przebywa w innym pomieszczeniu gdzie okna są zamknięte.

4. Podróż z kotem
Większość hoteli przyjmuje koty i psy za opłatą lub bez. Dlatego bez problemu możemy zabrać naszego podopiecznego ze sobą.
Koty ciężko znoszą podróż, stresują się, wymiotują, brudzą. Dlatego kot musi podróżować w jak największym kontenerze. Kontener musi mieć możliwość wstawienia miseczki z wodą.
Najlepiej nie podróżować z kotem w upały, gdyż kot może się przegrzać. Jeśli nie ma innego wyjścia można położyć na górze transportera kostki lodu lub zamrożone mięso.

Jeśli podróż trwa długo najlepiej zaopatrzyć się w dużą klatkę wystawową, która zmieści sie do samochodu.
Zdecydowanie kot nie może, w czasie jazdy, chodzić luzem po samochodzie. Kot może wejść nam pod pedał. Może wyskoczyć przez uchylone okno. Jest to szczególnie ważne w czasie postojów.

Na wczasach raczej nie siedzimy w hotelu lecz cały dzień spędzamy na plaży lub na zwiedzaniu.  Nie możemy naszego kota zabrać ze sobą. Kota nie da się nauczyć chodzenia na smyczy. Dlatego musi zostać w pokoju hotelowym. Musimy uczulić obsługę hotelu i osobę sprzątającą aby nie otwierała okien i drzwi i nie dopuściła do wybiegnięcia kota.

Dobrym rozwiązaniem jest zabranie ze sobą dużej klatki wystawowej gdzie można wstawić posłanie dla kota, miski i kuwetę i gdzie kot może mieszkać gdy my będziemy zwiedzać. Klatki wystawowe nie są drogie.

Czipowanie kota
Mimo najlepszych przygotowań i planowania, czas wyjazdowy stwarza wiele niebezpieczeństw. Dlatego należy zadbać aby nasz kot był zaczipowany i wpisany do bazy danych. Czip znacznie ułatwi odnalezienie zagubionego zwierzęcia.


Serwis Koci Dom powstał z myślą o kotach i zawiera zdjęcia kotów, porady jak opiekować się kotem, różności o kotach. 

Koci Dom - Ważne! Serwis Internetowy Koci Dom nie jest organizacją opieki nad zwierzętami i nie reprezentuje żadnje organizacji!

Koci Dom jest zaprzyjaźniony z Fundacją Canis. Zajrzyj do kącika adopcyjnego Fundacji Canis - może znajdziesz przyjaciela na całe życie.

Jako że Koci Dom nie jest schroniskiem ani organizacją nie ma żadnej możliwości pomocy finansowej, rzeczowej ani przyjmowania zwierząt.

Serwis Koci Dom  prowadzę sama, dlatego też nie mam możliwości zamieszczania ogłoszen o zwierzętach do adopcji.