Sklep Fundacji Canis

 sklep3

Sklep Fundacji Canis, gdzie kupisz upominki, ozdoby, antyki, przedmioty artystyczne, malarstwo, linoryt - cały dochód przeznaczony jest na pomoc dla zwierząt. Kup sobie prezent i wspomóż zwierzaki.

 

 

Fundacja Canis na Allegro

nasze aukcje allegro1

Zapraszamy na nasze aukcje:   Allegro

1% podatku dla zwierząt numer KRS: 0000128172

Upitax new uruchom2

sterylizacja kotów wolno żyjącychDlaczego powinniśmy
zaopiekować się okolicznymi kotami?

Mahatma Gandhi powiedział: "Wielkość narodu i jego moralny postęp może być mierzony podług sposobu traktowania przez niego zwierząt".

Szanowni Państwo,

"Zbliża się zima. Pomóżcie nam ją przetrwać. Spełniamy bardzo pożyteczną rolę w zwalczaniu myszy oraz szczurów. Bez nas, małych drapieżników nie dalibyście sobie rady z gryzoniami.
Ale pochodzimy ze śródziemnomorskiej strefy klimatycznej, nie damy sobie rady bez Was, nie potrafimy przetrwać polskich zim i chłodów. Dlatego tak kurczowo trzymamy się Waszych domów. A potrzeba nam tylko bezpiecznych, ciepłych i suchych schronień i trochę jedzenia, samodzielnie nie wyżywimy się."

 

 

Gdy zobaczycie w pobliżu koty podwórkowe, pozostawcie je w spokoju. Pozwólcie tym, którzy chcą, poświęcić czas i pieniądze na opiekę nad nimi. Z pewnością da się znaleźć kompromis między przeciwnikami i zwolennikami.

 

Wywożenie kotów żyjących wokół nas do schroniska nie załatwia sprawy. Puste miejsce zostanie zasiedlone albo przez myszy lub szczury albo przez następne koty. Nie oszukujmy się, że jest to dobre rozwiązanie. Rozwiązaniem jest nie dopuszczanie do nadmiernego rozmnażania. Dotyczy to nie tylko kotów wolno żyjących ale też żyjących w naszych domach. One też, rozmnażane lekkomyślnie, zasilają nasze podwórka. Metody i środki ograniczające populację kotów są dziś łatwo dostępne i umiarkowanie kosztowne

 

Za taki przyjazny i mądry stosunek zwierzaki te zrewanżują się w postaci czystych i wolnych od gryzoni piwnic oraz obecności przemiłych i niezwykle inteligentnych zwierząt, które po pewnym czasie zaczną radośnie witać swoich dobrodziejów.

Ten, kto nigdy nie miał kota lub nim się nie opiekował, odkryje i doceni jego walory psychiczne i użytkowe, gdy zaopiekuje się kotami wolno żyjącymi. Okaże się to z pewnością zaskakująco pozytywnym doświadczeniem.

 

Niezależnie od swoich niewątpliwych zalet koty, jako zwierzęta wolno żyjące, są prawnie chronione przez zapis w Ustawie o Ochronie Zwierząt [Rozdział 6, Art. 21 - Zwierzęta wolno żyjące (dzikie) - "Zwierzęta wolno żyjące stanowią dobro ogólnonarodowe i powinny mieć zapewnione warunki rozwoju i swobodnego bytu"]. Nie wolno zatem tych zwierząt wyłapywać i wywozić ani też utrudniać im bytowania w danym miejscu np. przez utrudnianie im dostępu do ich naturalnych schronień na terenie zabudowanym, jakim są dla nich np. nasze piwnice.

Dlatego tym bardziej powinniśmy mieć pieczę nad naszymi braćmi mniejszymi
- kotami ale tez i psami.

Zaopiekujmy się kotami!

Mamy jesień, a zima tuż tuż!

 

apel


Serwis Koci Dom powstał z myślą o kotach i zawiera zdjęcia kotów, porady jak opiekować się kotem, różności o kotach. 

Koci Dom - Ważne! Serwis Internetowy Koci Dom nie jest organizacją opieki nad zwierzętami i nie reprezentuje żadnje organizacji!

Koci Dom jest zaprzyjaźniony z Fundacją Canis. Zajrzyj do kącika adopcyjnego Fundacji Canis - może znajdziesz przyjaciela na całe życie.

Jako że Koci Dom nie jest schroniskiem ani organizacją nie ma żadnej możliwości pomocy finansowej, rzeczowej ani przyjmowania zwierząt.

Serwis Koci Dom  prowadzę sama, dlatego też nie mam możliwości zamieszczania ogłoszen o zwierzętach do adopcji.