Sklep Fundacji Canis

sklep fundacji canis Sklep Fundacji Canis, gdzie kupisz upominki, ozdoby, antyki, przedmioty artystyczne, malarstwo, linoryt - cały dochód przeznaczony jest na pomoc dla zwierząt.

Kup sobie prezent i wspomóż zwierzaki.

Wypełnij PIT online

Wypełnij PIT przez internet i przekaż 1% podatku

Przekaż 1% na OPP "CANIS" 

Fundacja Opieki nad Zwierzętami Canis: numer KRS: 0000128172

Od 26 listopada 2012 Fundacja Canis jest Organizacją Pożytku Publicznego.

1% podatku dla zwierząt numer KRS: 0000128172

Upitax new uruchom2

opieka nad kotami wolno zyjacymi

Nadchodzi zima - trudny czas dla wszystkich wolno żyjących kotów. Co możemy zrobić, aby pomóc im ją przetrwać? Jak przekonać ludzi do pozostawiania otwartych piwnicznych okienek? Łódzkie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami od trzech lat, w porozumieniu z Urzędem Miejskim w Łodzi, prowadzi akcję "Wpuść Mruczka do piwnicy".

 

Tuż przed sezonem zimowym do wszystkich administracji domów i osiedli rozsyłane są apele o umożliwienie kotom wchodzenia do piwnic. Jeżeli to nie skutkuje, pracownicy TOZ-u interweniują na łódzkich osiedlach osobiście. Zachęcamy wszystkich czytelników KOTA, aby wystosowali podobny apel do administratorów swoich domów. Sprawdźcie, czy w waszym bloku jest chociaż jedno otwarte okienko. Pamiętajmy, że tak niewiele trzeba, aby ocalić jakieś kocie życie

Do Wszystkich Administracji Domów, Osiedli, Wspólnot Mieszkaniowych

Pozwólmy przeżyć bezdomnym kotom zimę! Jedno otwarte okienko uratuje im życie!

Szanowni Państwo

Do Łódzkiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami, jak co roku, przed nadejściem zimy, docierają liczne sygnały, że administratorzy nieruchomości zamurowują, szklą okienka piwniczne po to, aby uniemożliwiać dostęp do nich kotom.
Często jest to powodem uwięzienia zwierząt w piwnicach, ale najczęściej - odcięcia kotom wejścia do piwnic. Pozbawione schronienia zwierzęta umierają z zimna, są zagryzane przez psy, giną pod kołami samochodów, są skazane na cierpienia.
Jedno otwarte okienko lub niewielkie otwory nie powodują wyziębienia piwnic. Wprost przeciwnie, zapewniają tak potrzebną wentylację tych pomieszczeń, gdyż w zbyt ciepłych gnieżdżą się mrówki faraona, prusaki, karaczany itp.
Przypominamy, że zgodnie z art.1 ust.1 i 3, art. 2 , art. 4 ust 4, 8, 9, 11 i 15, a w szczególności art. 5, dalej 6, 7 i 11 oraz art. 21, dalej art. 33-37 oraz 40 Ustawy o Ochronie Zwierząt z dnia 21 sierpnia 1997 r. (Dz. Ustaw nr 111, poz. 724 ) obligują Was do ponoszenia odpowiedzialności za bytowanie bezdomnych zwierząt z terenu gminy.
Brak przestrzegania obowiązującego prawa i utrudnianie sprawowanie opieki (społecznej) nad bezdomnymi zwierzętami, spowoduje wyciągnięcie konsekwencje prawnych wobec winnych.
Wszelkie przypadki okrutnego traktowania zwierząt (art. 4 ust. 8) - rozumie się przez to "wymienione w Ustawie przypadki znęcania się nad zwierzętami oraz inne postępowanie prowadzące do skutków porównywalnych do znęcania się" - Towarzystwo będzie kierowało do Prokuratury jako łamanie prawa.

Wiceprezes EWA NAWALNY
Łódzkie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami

KOT 12 - grudzień 2006
magazyn dla miłośników kotów.


Wpuść Mruczka do piwnicy!


Serwis Koci Dom powstał z myślą o kotach i zawiera zdjęcia kotów, porady jak opiekować się kotem, różności o kotach. 

Koci Dom - Ważne! Serwis Internetowy Koci Dom nie jest organizacją opieki nad zwierzętami i nie reprezentuje żadnje organizacji!

Koci Dom jest zaprzyjaźniony z Fundacją Canis. Zajrzyj do kącika adopcyjnego Fundacji Canis - może znajdziesz przyjaciela na całe życie.

Jako że Koci Dom nie jest schroniskiem ani organizacją nie ma żadnej możliwości pomocy finansowej, rzeczowej ani przyjmowania zwierząt.

Serwis Koci Dom  prowadzę sama, dlatego też nie mam możliwości zamieszczania ogłoszen o zwierzętach do adopcji.