Sklep Fundacji Canis

 sklep3

Sklep Fundacji Canis, gdzie kupisz upominki, ozdoby, antyki, przedmioty artystyczne, malarstwo, linoryt - cały dochód przeznaczony jest na pomoc dla zwierząt. Kup sobie prezent i wspomóż zwierzaki.

 

 

Fundacja Canis na Allegro

nasze aukcje allegro1

Zapraszamy na nasze aukcje:   Allegro

1% podatku dla zwierząt numer KRS: 0000128172

Upitax new uruchom2

Prugg w Austrii


Pürgg-Trautenfels to miejscowość w Austrii, w landzie Linz, słynne z romańskiej kaplicy sw. Jana gdzie znajdują się freski zaliczane do najpiękniejszych w Europie. Jeden z fresków przedstawia walkę kotów z myszami.Ilustracje
arabski manuskrypt

psauterz
Poemat Willehalm XIV w.ilustracje biblii
Promptuarium Iuris - XV w.księga godzin - XV w.

XV w.ksiazeczka do nabożeństwa - XV w.
XV w.XV w.XV w.Kuttenberger Kantionale XV w.

Ilustracje

Arka NoegoDer naturen bloeme XIV w.
Tacuinum Sanitatis - podręcznik zdrowia XIV w.Arka Noego - ilustracja biblii XIV w.Diabeł przedstawiony jako czarny kot - XV w.Blumen der Tugend - XV w.
Romans o Księciu Artois - XV w.XV w.XV w.XV w.XV w.XV w.XV w.
XV w.XV w.

Bestiariusze

Bestiariusz z Aberdeen


Bestiariusz Harleya
Dialogus Creaturarum, 1482

Średniowiecze

Wierzono, że diabeł przyjmuje postać czarnego kota, dlatego ludzie wyrażający sympatię dla tych zwierząt narażały się na prześladowania.

W świecie arabskim koty są czczone dlatego, że ich wielbicielem był prorok Mahomet.

Ta XII-wieczna brązowa kadzielnica w kształcie kota posiada na piersi inskrypcję w języku kufickim mówiącą: "Odwaga, moc i chwała".

W 1348 roku czarna śmierć zdziesiątkowała Europę. Ponad połowa populacji Anglii zmarła. Zaś we Francji w niektórych regionach przeżyło tylko 10% ludzności.

Zarazę przenosiły szczury dlatego uświadomiono sobie, że koty polujące na gryzonie są naturalnymi sojusznikami ludzi. Jednak przychylność dla kotów nie trwała długo.

XV-wieczny drzeworyt przedstawia lekarza odwiedzającego ofiarę zarazy. Kot symbolizuje ochronę domu przed gryzoniami, a co za tym idzie przed zarazą.

 

Serwis Koci Dom powstał z myślą o kotach i zawiera zdjęcia kotów, porady jak opiekować się kotem, różności o kotach. 

Koci Dom - Ważne! Serwis Internetowy Koci Dom nie jest organizacją opieki nad zwierzętami i nie reprezentuje żadnje organizacji!

Koci Dom jest zaprzyjaźniony z Fundacją Canis. Zajrzyj do kącika adopcyjnego Fundacji Canis - może znajdziesz przyjaciela na całe życie.

Jako że Koci Dom nie jest schroniskiem ani organizacją nie ma żadnej możliwości pomocy finansowej, rzeczowej ani przyjmowania zwierząt.

Serwis Koci Dom  prowadzę sama, dlatego też nie mam możliwości zamieszczania ogłoszen o zwierzętach do adopcji.