Sklep Fundacji Canis

 sklep3

Sklep Fundacji Canis, gdzie kupisz upominki, ozdoby, antyki, przedmioty artystyczne, malarstwo, linoryt - cały dochód przeznaczony jest na pomoc dla zwierząt. Kup sobie prezent i wspomóż zwierzaki.

 

 

Fundacja Canis na Allegro

nasze aukcje allegro1

Zapraszamy na nasze aukcje:   Allegro

1% podatku dla zwierząt numer KRS: 0000128172

Upitax new uruchom2

Sekret, Rhonda Byrne
"Zasada dobrego samopoczucia stosuje się na przykład do Twoich zwierząt domowych. Zwierzęta są wspaniałe ponieważ wprawiają cię w pozytywny stan emocjonalny. Kiedy odczuwasz miłość do swojego zwierzaka, ten niezwykly stan miłości przyniesie twojemu życiu dobroć. Cóż za niezwykly dar. " James Ray - filozof, wykładowca, pisarz

Autor: Christian Jacq
Tytuł: Świetlisty kamień - drugi tom Mądra Kobieta

Powieść autorstwa egiptologa mówi o życiu Miasta Prawdy, w którym żyje bractwo zajmujące się budową królewskich grobowców. Miasto jest chronione i nikt nie ma do niego wstępu. Rządzi w nim Pisarz Grobowca. Urzędnik miejski próbuje wkroczyć do miasta pod pozorem obliczenia ilości zwierząt gospodarczych. Pisarz Grobowca odpowiada, że w mieście są tylko zwierzęta domowe psy, koty i małpki. Wkrótce Pisarz musi rozstrzygnąć spór - kobieta skarży, że sąsiadka ukradła jej kota. "Na szczęście łazęga kot zeskoczył z dachu prosto pod stopy swojej pani, która chwyciła go w ramiona i ucałowała, łając przy tym łagodnie".

Jedna z bohaterek Jasnotka zostaje Mądrą kobietą - lekarką miasteczka - jej pierwszym pacjentem jest kotek, którego leczy dotykiem i tym udowadnia swoje magiczne siły.

 

Autor: Ursula Le Guin
Tytuł: Inny Wiatr

Czarodziej Olcha, przyzywany do świata zmarłych w koszmarnych snach, dostaje od arcymaga małego burego kotka, który umożliwia mu spokojny sen. Kot jest uosobieniem i symbolem życia, łączy Olchę z życiem i umożliwia mu spokojny sen bez koszmarów. Uwolniony od swych snów przez innego czarodzieja Olcha oddaje kotka małemu chłopcu.

Autor: Andrzej Sapkowski
Tytuł: Coś się kończy, coś się zaczyna - opowiadanie Muzykanci

W przedmowie do tego opowiadania Sapkowski opowiada, że uwielbia koty i nie może znieść ludzi, którzy je krzywdzą i nie pozawalają im żyć w spokoju. Opowiadanie jest bardzo drastyczne i zawiera fragmenty, od których miłośnikowi zwierząt robi się słabo. Jest to protest i oskarżenie bezduszności ludzkiej i okrucieństwa wobec zwierząt - okrucieństwa wynikającego z bezmyślności i po prostu dla zabawy.

Autor: Andrzej Sapkowski
Tytuł: Saga o Wiedźminie

Zaledwie kilka wzmianek o kotach. Koty nie lubiły Wiedźmina i bały się go.

Autor: Philip K.Dick
Tytuł: Różne powieści

Koty pojawiają się w powieściach P.K.Dicka dość często ale są raczej tłem. Nie odgrywają większej roli. Niektóre postacie powieści lubią koty i otaczają się chmarami kotów

Serwis Koci Dom powstał z myślą o kotach i zawiera zdjęcia kotów, porady jak opiekować się kotem, różności o kotach. 

Koci Dom - Ważne! Serwis Internetowy Koci Dom nie jest organizacją opieki nad zwierzętami i nie reprezentuje żadnje organizacji!

Koci Dom jest zaprzyjaźniony z Fundacją Canis. Zajrzyj do kącika adopcyjnego Fundacji Canis - może znajdziesz przyjaciela na całe życie.

Jako że Koci Dom nie jest schroniskiem ani organizacją nie ma żadnej możliwości pomocy finansowej, rzeczowej ani przyjmowania zwierząt.

Serwis Koci Dom  prowadzę sama, dlatego też nie mam możliwości zamieszczania ogłoszen o zwierzętach do adopcji.