Sklep Fundacji Canis

 sklep3

Sklep Fundacji Canis, gdzie kupisz upominki, ozdoby, antyki, przedmioty artystyczne, malarstwo, linoryt - cały dochód przeznaczony jest na pomoc dla zwierząt. Kup sobie prezent i wspomóż zwierzaki.

 

 

Fundacja Canis na Allegro

nasze aukcje allegro1

Zapraszamy na nasze aukcje:   Allegro

1% podatku dla zwierząt numer KRS: 0000128172

Upitax new uruchom2

Autor: Steven Saylor
Tytuł: Rzymska krew

Gordianus Poszukiwacz, bohater tego kryminału toczącego się w starożytnym Rzymie u schyłku republiki, jest ówczesnym prywatnym detektywem. Mieszka na Eskwilinie z egipską niewolnicą Bethesdą. Ich ulubienicą jest czarna kotka Bast. Gordianus bada sprawę ojcobójstwa. Nieznani sprawcy włamują się do jego domu, zabijają kotkę i jej krwią piszą ostrzeżenie aby przestał węszyć. Później Bethesda skłania swego pana aby pochowali kotkę.
"Rzyminie nigdy nie czcili zwierząt jak bogów. nie są też sentymentalni, jeśli chodzi o domowe stworzenia. Jakże mogłoby być inaczej w narodzie, który tak nisko ceni życie ludzkie? Pod wpływem tępej apatii swych panów niewolnicy Rzymu, przywleczeni ze wszystkich stron świata, ale zwłaszcza ze Wschodu, zatracają często wszelkie pojęcie o świętości życia, jaki mogli wynieść z domów i stron rodzinnych. Bethesda jednak zachowała poczucie godności i żalu w obliczu śmierci zwierzęcia i na swój sposób okryła się żałobą po śmierci Bast. Uparła się, że musimy ją spalić na stosie w ogrodzie. Wzięła ze swej garderoby suknię, piękną szatę z białego płótna, którą dałem jej nie dalej jak rok temu. Skrzywiłem się boleśnie, widząc jak rozdziera szwy, by utworzyć jedną płachtę materiału, w którą zawinęła zamęczoną kotkę, warstwa po warstwie (...). Ułożyła zawiniątko na stosie i coś do siebie mruczała, patrząc, jak płomienie zaczynają trawić ciało jej ulubienicy."


Serwis Koci Dom powstał z myślą o kotach i zawiera zdjęcia kotów, porady jak opiekować się kotem, różności o kotach. 

Koci Dom - Ważne! Serwis Internetowy Koci Dom nie jest organizacją opieki nad zwierzętami i nie reprezentuje żadnje organizacji!

Koci Dom jest zaprzyjaźniony z Fundacją Canis. Zajrzyj do kącika adopcyjnego Fundacji Canis - może znajdziesz przyjaciela na całe życie.

Jako że Koci Dom nie jest schroniskiem ani organizacją nie ma żadnej możliwości pomocy finansowej, rzeczowej ani przyjmowania zwierząt.

Serwis Koci Dom  prowadzę sama, dlatego też nie mam możliwości zamieszczania ogłoszen o zwierzętach do adopcji.