Sklep Fundacji Canis

 sklep3

Sklep Fundacji Canis, gdzie kupisz upominki, ozdoby, antyki, przedmioty artystyczne, malarstwo, linoryt - cały dochód przeznaczony jest na pomoc dla zwierząt. Kup sobie prezent i wspomóż zwierzaki.

 

 

Fundacja Canis na Allegro

nasze aukcje allegro1

Zapraszamy na nasze aukcje:   Allegro

1% podatku dla zwierząt numer KRS: 0000128172

Upitax new uruchom2

Autor: Christian Jacq
Tytuł: Tajemnice Ozyrysa - tom Wielki Sekret

Iker zostaje zabity. Izyda chce go przywrócić do życia. Aby tego dokonać musi odwiedzić wszystkie prowincje Egiptu i wypożyczyć stamtąd relikwie Ozyrysa. W prowincji Bubastis Izyda udaje się do świątyni aby odebrać obrzędowe płótno do obwinięcia mumii. Gdy Izyda odwiedza ogród, nagle ogromny kot zrywa się i atakuję żmiję, która wpatrywała się w Izydę. "Kot słońca pokonuje mordercę ze świata ciemności - powiedziała Izyda."

Autor: Christian Jacq
Tytuł: Tajemnice Ozyrysa - tom Drzewo Życia

Zwierzęta odgrywają w powieści dużą rolę. Nie są to jednak koty. Przyjaciółmi bohatera powieści Ikera są osioł i pies.
Wysłannik boga zaprowadził Ikera na bagna gdzie leżał mały ranny osiołek. Iker zaopiekował się nim. Okazało się, że osiołka wyrzucił wieśniak, ponieważ zwierzątko miało na karku kępkę rudej sierści znak Seta. Ponieważ w Egipcie prawo zabraniało krzywdzenia zwierząt, wieśniak prosi Ikera aby nie wydawał go policji. W zamian daje mu osiołka.
Iker zostaje wysłany z tajną misją do Kaananu. Złapany przez plemiona kananejskie staje się niewolnikiem, a pilnuje go ogromny pies Zbój. Pies ze strażnika staje się przyjacielem i obrońcą Ikera. Gdy Iker ucieka do Egiptu, Zbój odnajduje go, zaprzyjaźnia się z osłem Wiatrem Północy i obaj stają się nieodłącznymi przyjaciółmi Ikera.

Autor: Christian Jacq
Tytuł: Tajemnice Ozyrysa

Zwiastun - twórca totalitarnej religii, próbuje zawładnąć Egiptem, posługując się czarną magią i terroryzmem. Zamienia swoją kochankę Binę w krwiożerczą lwicę, która wybija całe oddziały Egipcjan. Dobroczynna magia faraona Sezostrisa powoduje, że lwica zamienia się w nieszkodliwą kotkę. Zwiastunowi udaje się uratować ranną Binę i przywrócić ją do życia, aby mogła dalej dokonywać czynów terrorystycznych, ale nie miała już mocy lwicy.

Autor: Christian Jacq
Tytuł: Tajemnice Ozyrysa - tom Drzewo Życia

"Jesteście tu w świętym miejscu naszej opiekunki bogini Hithor. Oby zechciała wesprzeć nasze poszukiwania i pomogła znaleźć ten niezrównany kamień.
Na jednym z ołtarzy Horure złożył alabastrowy kielich z winem, dwa sistra, i posążek kota.
- Gdy bogini się gniewa i chce ukarać ludzkość, przybiera kształt lwicy. Na pustyni morduje zbłąkanych. Gdy Oddalona wraca na ukochaną przez bogów ziemię, zmienia się w kotkę, czułą i łagodną. Ma wtedy w rękach turkus, symbol radości i odnowy, który potrafi zapanować nad nieszczęściem i upadkiem."


Serwis Koci Dom powstał z myślą o kotach i zawiera zdjęcia kotów, porady jak opiekować się kotem, różności o kotach. 

Koci Dom - Ważne! Serwis Internetowy Koci Dom nie jest organizacją opieki nad zwierzętami i nie reprezentuje żadnje organizacji!

Koci Dom jest zaprzyjaźniony z Fundacją Canis. Zajrzyj do kącika adopcyjnego Fundacji Canis - może znajdziesz przyjaciela na całe życie.

Jako że Koci Dom nie jest schroniskiem ani organizacją nie ma żadnej możliwości pomocy finansowej, rzeczowej ani przyjmowania zwierząt.

Serwis Koci Dom  prowadzę sama, dlatego też nie mam możliwości zamieszczania ogłoszen o zwierzętach do adopcji.