Sklep Fundacji Canis

 sklep3

Sklep Fundacji Canis, gdzie kupisz upominki, ozdoby, antyki, przedmioty artystyczne, malarstwo, linoryt - cały dochód przeznaczony jest na pomoc dla zwierząt. Kup sobie prezent i wspomóż zwierzaki.

 

 

Fundacja Canis na Allegro

nasze aukcje allegro1

Zapraszamy na nasze aukcje:   Allegro

1% podatku dla zwierząt numer KRS: 0000128172

Upitax new uruchom2

Co to jest program Złap Wysterylizuj Wypuść?

 

pomoc kotom wolno zyjącymProgram sterylizacji bezdomnych kotów Złap Wysterylizuj Wypuść został stworzony w USA jako najbardziej humanitarny i efektywny sposób zredukowania populacji kotów bezdomnych. Program ten ma na celu ograniczenie rozmnażania zwierząt a co za tym idzie ograniczenia bezdomności. Program polega na odłowieniu zwierząt w sposób humanitarny i dostarczanie ich do lecznic weterynaryjnych w celu dokonania zabiegu sterylizacji. Obecnie w Warszawie program taki realizowany jest przez gminy. W lecznicy kot zostaje zbadany, może też otrzymać pomoc lekarską przy drobnych dolegliwościach. Po zabiegu kot przechodzi okres rekonwalescencji w lecznicy (kotka ok. 7 dni, kocur 1-2 dni) a następnie jest wypuszczany do swojego środowiska, gdzie dalej mieszka.

 

Sterylizacja kotów wolno żyjących powoduje ograniczenie ich liczby w miejscach dokarmiania. Koty nie rozmnażają się i stopniowo kolonia zmniejsza się drogą naturalną. Kolonia jest stabilna bo żyją w niej ciągle te same koty. Nie napływają nowi przybysze, gdyż kolonia kotów pilnuje swojego terytorium i nie dopuszcza obcych kotów. Sterylizacja eliminuje parzenia się, walki i wędrówki, dzieki czemu koty są zdrowsze. Jednocześnie karmiciele opiekujący się kolonią kotów mogą je łatwiej wykarmić gdyż jest ich mniej. Nie ma również problemu kociąt, które chorują lub padają ofiarą chuliganów.
Streszczenie broszury Nathana J.Winograda "Współczucie to najlepszy sposób" na temat pomocy kotom wolno żyjącym (tłum. HMJ)


 

 

Motoda Zlap Wysterylizuj Wypuść  stanowi najbardziej humanitarny sposób ograniczenie liczby wolno żyjących kotów.

Zdarza się, że mieszkańcy danego domu nie są zadowoleni  z obecności tych zwierząt w ich bloku. Nie zdają sobie oni sprawy z faktu, że przyroda nie uznaje próżni - zniknięcie kotów może oznaczać pojawienie się szczurów. Ludzie ci często protestują przeciwko dokarmianiu kotów, gdyż wierzą w pokutujący mit, że najedzony kot nie będzie łapał myszy i szczurów. Natomiast prawdą jest, że myszy i szczury nie zakładają gniaz w miejsach gdzie czują zapach kota. Dlatego obecność kotów w blokowiskach jest pożyteczna.

 

Bardzo złym rozwiązaniem jest wyłapywanie kotów i wywożenie ich do schroniska. Gdyż w to miejsce pojawią się inne koty. Dlatego najleprzy i najbardziej humanitarny sposob kontroli kolonii kotów w osiedlach jest program sterylizacji. Dzięki temu mieszka tam niewielka grupa kotów, które się nie mnożą. Można łatwiej je dokarmiać i zachować czystość. Dla kotów należy wyznaczyć jakieś nieużywane pomieszczenie. W każdym osiedlu są osoby chętne aby dokarmiac koty i opiekować się nimi. Ważne jest jednak zachowanie czystości.

Zachowanie czystości i wysterylizowanie całej koloni, pozbawia argumentów przeciwników kotów, którzy często obawiają się, ze kolonia kotów się będzie powiększać.
Serwis Koci Dom powstał z myślą o kotach i zawiera zdjęcia kotów, porady jak opiekować się kotem, różności o kotach. 

Koci Dom - Ważne! Serwis Internetowy Koci Dom nie jest organizacją opieki nad zwierzętami i nie reprezentuje żadnje organizacji!

Koci Dom jest zaprzyjaźniony z Fundacją Canis. Zajrzyj do kącika adopcyjnego Fundacji Canis - może znajdziesz przyjaciela na całe życie.

Jako że Koci Dom nie jest schroniskiem ani organizacją nie ma żadnej możliwości pomocy finansowej, rzeczowej ani przyjmowania zwierząt.

Serwis Koci Dom  prowadzę sama, dlatego też nie mam możliwości zamieszczania ogłoszen o zwierzętach do adopcji.