Sklep Fundacji Canis

 sklep3

Sklep Fundacji Canis, gdzie kupisz upominki, ozdoby, antyki, przedmioty artystyczne, malarstwo, linoryt - cały dochód przeznaczony jest na pomoc dla zwierząt. Kup sobie prezent i wspomóż zwierzaki.

 

 

Fundacja Canis na Allegro

nasze aukcje allegro1

Zapraszamy na nasze aukcje:   Allegro

1% podatku dla zwierząt numer KRS: 0000128172

Upitax new uruchom2

Streszczenie broszury Nathana J.Winograda akcja sterylizacji bezdomnych kotów
"Wczuwanie się to najlepszy sposób (Compassion is the way)"
Wstęp

Miernikiem humanitarnego społeczeństwa jest sposób w jaki traktowane są zwierzęta wolno żyjące, a przede wszystkim koty miekszające w osiedlach. Hasło: "Nigdy więcej bezdomnych zwierząt", "Nie zabijaj" jeszcze kiedyś brzmiało jak bezsens. Do niedawna wydawało się, że przyroda, zwierzęta po prostu są, a to co nam przeszkadza trzeba eliminować. W XXI wieku rozumiemy coraz częściej, że przyrodę trzeba chronić, a to co niektórym z nasz może przeszkadzać w życiu nie jest najważniejsze.

 

Ważne jest aby uświadomić ludziom konieczność zachowania przyrody dla naszych potomków. W obecnych czasach chodzi już nie tylko o zachowanie przyrody ale o odbudowę i oczyszczenie naturalnego środowiska. To już nie jest kwestia czy drzewo zasłania nam światło, czy kot brudzi w piwnicy, czy trzeba gdzieś wyrzucić śmieci i odpady trując środowisko. Jest to konieczność zadbania o losy ludzkości. Zniszczenie i zatrucie środowiska naturalnego po prostu powoduje choroby.


 

 

Dlatego ważne jest aby każdy w swoim miejscu zamieszkania poczuwał się do konieczności chronienia przyrody. Nie wystarczy protestować przeciwko firmom, które trują środowisko. Każdy może coś zrobić u siebie we własnym otoczeniu. Czy będzie to adopcja kota czy psa z azylu.Czy będzie to dokarmianie bezdomnych kotów czy ptaków, czy nawet nie przeszkadzanie ludziom, którzy to robia. Może to być zgoda na przebywanie bezdomnego kota w firmie i dokarmianie go przez pracowaników.

 

Powodem braku zrozumienia ludzi do przyłączenia się do akcji pomocą zwierzętom jest pogląd, że tym powinien zająć się ktoś inny - jakaś instytucja, że trzeba =zbudować kolejne schronisko. Nie jest to dobry sposób myślenia. Zamiast myśleć o zbudowaniu kolejnego schroniska, trzeba zmienić sposób myślenia ludzi.

Wszędzie są ludzie chętni do opieki nad bezdomnymi zwierzętami. Osoby te wszędzie widzą bezdomne zwierzęta i starają się im pomóc - zorganizować schronienie, dokarmiać, leczyć a także sterylizować.

Karmiciele odławiają koty i zawożą je do lecznic w celu wysterylizowania, następnie przechowują u siebie po sterylizacji, a potem wypuszczają. Takim osobom trzeba pomagać. Mogą one zrobić znacznie więcej dla bezdomnych zwierząt gdy umożliwi się im darmowe sterylizacje i leczenie zwierząt, pomoc przy dokarmianiu. A przede wszystkim ważne jest aby nie przeszkadzać i nie utrudniać, gdyż te osoby wykonują (nieodpłatnie) pracę ważną dla nas wszystkich. 

Organizacje prozwierzęce oferują wypożyczenie klatek pułapek, dofinansowanie sterylizacji i dokarmiania oraz sieć domów zastępczych dla kociąt. Jednak potrzeby są znacznie większe.

Osoby opiekujące się kotami bezdomnymi istnieją w każdej społeczności. Warto dotrzeć do nich i pomóc im. Dzięki naszemu wsparciu ich energia, współczucie i chęć czynienia dobra będą miały znacznie większy efekt. Budujemy humanitarną społeczność przez wspólne działanie w dążeniu do celu jakim jest ochrona życia.

Jeśli przestrzega się zasad społecznych, jeśli wykonuje się pracę dla zwierząt, jeśli informuje się o tym, a następnie prosi o pomoc, ludzie pomogą. Będą chcieli włączyć się do tego ruchu. Karmiciele zaopiekują się kotami. Właściciele domów pozwolą najemcom trzymać zwierzęta. Inni będą wspierać finansowo.

Naszym celem powinno być zapewnienie schronienia kotom wolno żyjącym, domy tymczasowe dla kotów domowych oczekujących na adopcje, propagowanie adopcji kotów i psów, możliwość zapewnienia domu dla starych, chorych, zwierząt. Do tego potrzebne jest poparcia w społeczeństwie.

Koty wolno żyjące

Koty, żyjące kiedyś w stodołach i spichlerzach i chroniące zbiory przed szkodnikami, przyzwyczaiły się do życia w mieście. Tu starają się zdobyć pożywienie nie tylko polując na gryzonie lecz także żywiąc się odpadkami. Większość z tych zwierząt urodziła się na dworzu i nigdy nie miały kontaktu z człowiekiem. Sa nieufne i nieoswojone. Niektóre z nich oswoiły się częściowo przez kontakt z karmicielami. Inne z kolei są to porzucone domowe koty. Koty te mieszkają w czyichś ogrodach, garażach, stodołach lub wędrują od drzwi do drzwi w poszukiwaniu jedzenia i krótkotrwałego schronienia.

W wielu miastach koty wolno żyjące mnożą się nieograniczenie bez kontroli i opieki ze strony ludzi. Niestety coraz trudniej znajdują one przyzwoite schronienie, szczególnie że coraz częściej zamyka się im okienka piwniczne. Ponadto coraz trudniej im jest znaleźć samemu pożywienie. Koty są niedożywione, żyją w trudnych dla nich warunkach. Powoduje to częste choroby, szczególnie wśród kociąt. Szczególnie narażone są porzucone koty domowe, które nie radzą sobie ze znajdowaniem pożywienia, chorują i umierają. Nie ma możliwości znalezienia dla tych wszystkich kotów miejsc w domach człowieka. Dlatego ważne jest aby kontrolować populację kotów wolno żyjących przez sterylizacje. Są to czujące istoty, którym należy zapewniać opiekę lekarską oraz odpowiednie dokarmianie i o ile to możliwe znajdować dla nich domy. Stworzenie sieci pomocy i opieki jest kluczem do osiągnięcia celu "nigdy więcej bezdomnych zwierząt".


Serwis Koci Dom powstał z myślą o kotach i zawiera zdjęcia kotów, porady jak opiekować się kotem, różności o kotach. 

Koci Dom - Ważne! Serwis Internetowy Koci Dom nie jest organizacją opieki nad zwierzętami i nie reprezentuje żadnje organizacji!

Koci Dom jest zaprzyjaźniony z Fundacją Canis. Zajrzyj do kącika adopcyjnego Fundacji Canis - może znajdziesz przyjaciela na całe życie.

Jako że Koci Dom nie jest schroniskiem ani organizacją nie ma żadnej możliwości pomocy finansowej, rzeczowej ani przyjmowania zwierząt.

Serwis Koci Dom  prowadzę sama, dlatego też nie mam możliwości zamieszczania ogłoszen o zwierzętach do adopcji.