Sklep Fundacji Canis

 sklep3

Sklep Fundacji Canis, gdzie kupisz upominki, ozdoby, antyki, przedmioty artystyczne, malarstwo, linoryt - cały dochód przeznaczony jest na pomoc dla zwierząt. Kup sobie prezent i wspomóż zwierzaki.

 

 

Fundacja Canis na Allegro

nasze aukcje allegro1

Zapraszamy na nasze aukcje:   Allegro

1% podatku dla zwierząt numer KRS: 0000128172

Upitax new uruchom2

Humor

Kot Simona Kalendarz SciennySimon Tofield - Kot Simona na każdy dzień 2013

Premiera 3 października 2012!

Przed Państwem dawka stężona kota Simona!

Dziesiątki nowych – nigdzie niepublikowanych – rysunków Simona Tofieda, najważniejsze
święta (na przykład Światowy Dzień Kota, Dzień Czarnego Kota, ale też Dzień Latarni
Morskich, Dzień Królika czy Dzień Leworęcznych), a oprócz tego wyimki z klasycznych
bestiariuszy – Pliniusza, Marco Polo, Brunetta Latiniego, Klaudiusza Eliana czy samego
Fizjologa!

KotSimonaKontraResztaSwiSimon Tofield - Kot Simona kontra reszta świata


Premiera albumu 3 października 2012

Życie z kotem Simona nabrało kolorów!

Sprostać światu to niełatwe zadanie. Ale jeśli nie kot Simona, to kto?
Kot Simona musi zmierzyć się z wiewiórką, budką dla ptaków, własną ciekawością,
spacerkami, wizytą mu weterynarza, wystawą kotów, dzięciołem, sroką, rodziną jeży,
szerszeniami, kociakiem, mysią farmą, królikami (także Lennym, do bólu przytulnym
królem), mrówkami czy w końcu z nudą. No i z głodem.

Simon Tofield, Kot Simona na każdy dzień 2012

premiera 7 września 2011 r.

Dziesiątki nowych – nigdzie niepublikowanych – rysunków Simona Tofieda, najważniejsze święta (na przykład Światowy Dzień Kota, Dzień Czarnego Kota, ale też Dzień Latarni Morskich czy Dzień Leworęcznych), a oprócz tego wyimki z klasyki literatury polskiej i światowej o kotach, czyli wszystko, co najlepsze w Podróżach Guliwera Jonatana Swifta, dwóch powieściach P.L. Travers o Mary Poppins, Koralinie Neila Gaimana, Ryżym Placku i portowej kampanii Jana Tettera, Kocie Georges’a Simenona, Kotolotkach Ursuli K. Le Guin, Przygodach Kota Filemona Marka Nejmana i Sławomira Grabowskiego czy Zadziwiającym Maurycym i jego uczonych szczurach Terry’ego Pratchetta. Nie mogło także zabraknąć zwycięzców konkursu „Koty górą!”. To wszystko znajdą Państwo w „Kocie Simona na każdy dzień 2012”.

Choć w 2012 roku są 53 poniedziałki i 3 piątki trzynastego – z kotem Simona polubisz je wszystkie.

Filmy z Kotem Simona obejrzało na YouTube ponad 150 milionów widzów!

 

Szanowni Państwo,   powraca Kot Simona!

Mamy dla Państwa kalendarz ścienny z Kotem Simona na rok 2012  i Kota Simona na każdy dzień 2012.

Codziennie możecie odkrywać rysunki Simona Tofielda oraz czytać wyimki z klasyki literatury polskiej i światowej o kotach.

Powtórzmy zatem – Dzień bez Kota Simona jest dniem straconym!

 

Jest już ponad 20 000 fanów kota Simona! Może być więcej? Może. Wejdź na www.facebook.com/kotsimona1.

Dowiesz się o wszystkich premierach jako pierwszy; masz szansę zdobyć książki, kalendarze, gadżety z Kotem Simona, a co najważniejsze: wymienić korespondencję z nim samym!

Kot Simona pomoże schronisku

Kota Simona zna chyba każdy miłośnik zwierząt. Filmy, książki i kalendarze z tym sympatycznym czworonogiem zdobyły niesamowitą popularność na całym świecie. Teraz, przy okazji premiery najnowszych książek z tym uroczym sierściuchem, kot Simona postanowił pomóc zwierzętom przebywającym w schronisku.

Nowa książka z przygodami kota Simona, choć składająca się z samych rysunków, opowiada spójną historię, która wyda się znajoma chyba każdemu właścicielowi kotów.

W życiu kota Simona pojawia się małe, bezbronne stworzenie – zaadoptowany przez Simona mały kotek. Wraz z nim świat naszego sympatycznego kocura zostaje wywrócony do góry nogami. Zaczyna się bezwzględna walka o względy Simona. Z czasem kot Simona przekonuje się jednak do swojego małego przyjaciela. Pomaga mu przystosować się do nowych warunków. W końcu kot Simona staje się dla swojego młodszego kolegi prawdziwym mentorem.

 

- W książce kot Simona często pomaga swojemu nowemu przyjacielowi. My doszliśmy do wniosku, że ciekawym rozwiązaniem będzie jeśli nasz bohater pomoże również swoim czworonożnym kolegom w „realu”. Tym bardziej, że zbliża się zima i schroniskom przyda się każda pomoc – mówi Michał Maciejewski, Strategy Director w agencji Pitted Cherries, która realizuje kampanię.

Celem akcji promocyjnej książki jest pomoc schronisku, w którym przebywają czworonożni koledzy kota Simona. Akcja zostanie przeprowadzona na Facebooku oraz w serwisie aukcyjnym.

- Trudno przewidzieć ile pieniędzy uda się nam zebierać. Mam nadzieję, że będzie to suma, która w znaczący sposób pomoże zwierzakom – dodaje Michał Maciejewski.

Internauci często pomagają zwierzętom

Facebookowicze już nie raz pokazali, że potrafią się zorganizować.

Inicjatywy, w których konsumenci angażują się w pomoc czworonogom aktywizują setki tysięcy internautów. Przykładem może być chociażby kampania STOP PUSTYM MISKOM – POMAGAMY SCHRONISKOM! Udział w niej zadeklarowało ponad 250 000 użytkowników Facebooka.

książka o kotach - Kot Simona

Simon Tofield Kot Simona. Sam o sobie
premiera 14 października 2009 r., album

Każdy zna takiego kota, jak Kot Simona.


Istnieje przekonanie, że kot zawsze spada na cztery łapy. Nie dotyczy to jednak Kota Simona. Jego upadki bolą. Pokutuje także sąd, że kot porusza się bezszelestnie... Być może ten bez nadwagi. Przysłowiowa jest też kocia zwinność. Kotu Simona bliżej jednak do słonia w składzie porcelany. Słuszność twierdzeń o zabawie w kotka i myszkę oraz o życiu jak pies z kotem wydaje się być całkowicie potwierdzona. Przynajmniej w przypadku tego kota. Niepodważalny jest też fakt, że właściciel kota zajmuje się głównie dostarczaniem mu jedzenia, pieszczot
i udostępnianiem łóżka. Pozostałe rozrywki - darcie zasłon czy fotela, zostawianie kłaków w każdym miejscu, wywracanie kuwety, leżenie na świeżo upranej bieliźnie, polowanie - kot zapewnia sobie sam. Pewne jest również to, że od przebywania z kotem (Simona) można dostać... kota. Czego i Państwu życzymy.

Serwis Koci Dom powstał z myślą o kotach i zawiera zdjęcia kotów, porady jak opiekować się kotem, różności o kotach. 

Koci Dom - Ważne! Serwis Internetowy Koci Dom nie jest organizacją opieki nad zwierzętami i nie reprezentuje żadnje organizacji!

Koci Dom jest zaprzyjaźniony z Fundacją Canis. Zajrzyj do kącika adopcyjnego Fundacji Canis - może znajdziesz przyjaciela na całe życie.

Jako że Koci Dom nie jest schroniskiem ani organizacją nie ma żadnej możliwości pomocy finansowej, rzeczowej ani przyjmowania zwierząt.

Serwis Koci Dom  prowadzę sama, dlatego też nie mam możliwości zamieszczania ogłoszen o zwierzętach do adopcji.