Sklep Fundacji Canis

 sklep3

Sklep Fundacji Canis, gdzie kupisz upominki, ozdoby, antyki, przedmioty artystyczne, malarstwo, linoryt - cały dochód przeznaczony jest na pomoc dla zwierząt. Kup sobie prezent i wspomóż zwierzaki.

 

 

Fundacja Canis na Allegro

nasze aukcje allegro1

Zapraszamy na nasze aukcje:   Allegro

1% podatku dla zwierząt numer KRS: 0000128172

Upitax new uruchom2

główne 20201221235814 57e9d5404953af14f6da8c7dda79367a1c36d8e35b556c48732f73d19e4cc150ba 1280.jpg

Od dawna wiadomo, że pies jest najlepszym przyjacielem człowieka. Coraz częściej o posiadaniu psa myślimy, jak o projekcie do zrealizowania. Coraz rzadziej trzymamy psy na łańcuchy, a większość Polaków świadomie opiekuje się swoimi czworonożnymi pupilami. Dlatego choroby u psa są dla nas ważne i staramy się dostrzegać symptomy.

Szczególnie choroby żołądka i przewodu pokarmowego są dla psów bardzo uciążliwe. Z tego powodu warto znać pierwsze oznaki choroby u czworonoga, aby szybko zareagować i wyleczyć zwierzaka.

Przeczytaj nasz artykuł a dowiesz się:

  • Jak zauważać pierwsze symptomy choroby żołądka i układu pokarmowego u psa

  • Jak dbać o psa, by choroby u psa nie pojawiały się zbyt często

Do rozpoznania jakichkolwiek niepokojących objawów choroby u psa, wystarczy wnikliwa obserwacja zachowania naszego pupila.

Jak rozpoznać, że naszemu psu dolega coś poważnego?

Tak naprawdę choroby u psa nie da się przeoczyć. Po zachowaniu psa i po zewnętrznej kondycji psa poznamy, czy jest on chory czy nie.  Jeśli pies jest osowiały, jego oczy nie są tak żywe jak zazwyczaj to pierwsza oznaka, że czworonóg cierpi na jakieś dolegliwości i należy udać się z nim na wizytę do lekarza weterynarii. Choroby żołądka i przewodu pokarmowego dają jednak dość ostre objawy w postaci biegunek i wymiotów u psa. Przyczyn tego stanu rzeczy może być bardzo wiele. W pierwszej kolejności należy przeanalizować wszystko, co nasz pies zjadł w ostatnim czasie. Zdarza się tak, że dolegliwości żołądkowe są chwilowe i spowodowane zjedzeniem nieodpowiedniego pożywienia. Jeśli jednak powtarzają się cyklicznie, to weterynarz powinien zdecydować o wykonaniu stosownych badań profilaktycznych. Wymioty czy biegunka mogą być objawem wielu dolegliwości- od zwykłej niesprawności, po poważne choroby żołądka i układu pokarmowego.

Generalnie dobrze jest raz w roku, w przypadku, kiedy pies jest zdrowy i nie ma żadnych niepokojących dolegliwości, wykonać u psa profilaktycznie badanie krwi. To pozwala na rozpoznanie pierwszych symptomów różnego rodzaju dolegliwości i schorzeń. Wczesna diagnoza daje naszemu pupilowi duże szanse na szybki powrót do zdrowia.

 Jak badać psa w zaciszu domowym, by ocenić stan jego zdrowia?

W zaciszu domowym możemy bardzo łatwo ocenić kondycje naszego pupila. Według zaleceń lekarzy weterynarii oczy zdrowego psa mają być żywe i przejrzyste bez niepokojących wypływów (upływ śluzu uznaje się za normę), zaś oddech psiaka równy i świeży a dziąsła różowe. Z kolei zęby powinny być u psa białe i czyste, a zdrowe psie uszy nie powinny wydzielać brzydkiego zapachu. Jeśli chodzi o sierść to powinna być lśniąca (zmatowienie to jeden z symptomów dolegliwości chorobowych), a skóra gładka. U psa ważne jest także spożywanie odpowiedniej ilości wody. Odwodnienie może prowadzić do trwałych uszkodzeń psich narządów i zaburzyć pracę całego organizmu. Znakiem ostrzegawczym powinno być dla nas i to, że pies pije zbyt mało wody, jak i to, że pies pije jej nadzwyczaj dużo.

Powodem do niepokoju może być także zmiana w zachowaniu psa. Na przykład wesoły i skory do zbaw pies z dnia na dzień staje się psem mało aktywnym i unikającym kontaktu z człowiekiem. Podobnie w przypadki, kiedy pies nagle zaczyna przesypiać niemal cały dzień. Dla wielu osób zaskoczeniem może być fakt, że psy, podobnie jak ludzie, miewają gorączkę. Poziom temperatury u psa zmierzymy zwykłym dotykowym termometrem. W zależności od rasy psy mają temperaturę ciała w przedziale od 37,5 stopni Celsjusza do 39 stopni Celsjusza. Jeśli wykryjemy u naszego pupila temperaturę powyżej 39 stopni, biegnijmy do lekarza.


Serwis Koci Dom powstał z myślą o kotach i zawiera zdjęcia kotów, porady jak opiekować się kotem, różności o kotach. 

Koci Dom - Ważne! Serwis Internetowy Koci Dom nie jest organizacją opieki nad zwierzętami i nie reprezentuje żadnje organizacji!

Koci Dom jest zaprzyjaźniony z Fundacją Canis. Zajrzyj do kącika adopcyjnego Fundacji Canis - może znajdziesz przyjaciela na całe życie.

Jako że Koci Dom nie jest schroniskiem ani organizacją nie ma żadnej możliwości pomocy finansowej, rzeczowej ani przyjmowania zwierząt.

Serwis Koci Dom  prowadzę sama, dlatego też nie mam możliwości zamieszczania ogłoszen o zwierzętach do adopcji.