Sklep Fundacji Canis

sklep fundacji canis Sklep Fundacji Canis, gdzie kupisz upominki, ozdoby, antyki, przedmioty artystyczne, malarstwo, linoryt - cały dochód przeznaczony jest na pomoc dla zwierząt.

Kup sobie prezent i wspomóż zwierzaki.

 

Diksi - koteczka do adopcji

kotka do adopcjiKoteczka Diksi szuka nowego domu - jest grzeczna, zdrowa, wysterylizowana i bardzo przymilna. 

Diksi była bita  przez kilka innych kotów w ośrodku adopcyjnym i nie chce przebywać z innymi kotami w tym samym pokoju.  Dlatego jedynym dla niej wyjściem jest małe i ciasne pomieszczenie, gdzie jest sama.  adopcja

1% podatku za 2018

jedenprocent pieskot1 1

majster opisuje jak zbudować ocieplany domek dla kotówWarto przeczytać ilustrowany artykul zamieszczony w magazynie Majster 10/2010. Dowiesz się jak samodzielnie zbudować dobrze ocieplony domek na zimę dla wolnożyjącego kota.

 

Artykuł w magazynie Majster 10/2010 opisujący jak zbudowac domek na zimę dla kotów

 

Koty wolno żyjące nie zawsze maja się gdzie schornić przed zimnem i deszczem. Jest to szczególnie wazne w czasie zimy, ktorej słabsze osobniki lub kocięta mogą nie przetrwać. Dlatego ważne jest aby oprócz regularnego dokarmiania zapewnić kotom wolno żyjącym schronienie.

Taki domek można zrobić samemu z płyt styropianowych lub drewnopochodnych.

 

Domek nie powinien być zbyt duży aby kot wypełnił go swym ciepłem, a jednoczesnie mógł się swobodnie ułozyć.

 

Wejśnie nie powinno być na poziomie gruntu aby nie wpadały tam wilgoć i brud. Najlepiej jeśli jest kilkanaście cm nad poziomem gruntu. Wejście lepiej tworzyć nie na środku lecz z boku.Przydatny może okazać się dodatkowy przedsionek, który płeni rolę wiatrołapu.

 

Można zbudować domek na kilka lat z plyt drewnopochodneych np. z sklejki szalunkowej. Można przez internet zamówić sklejkę pociętą na wymiar.

 

Dach budki musi wystawać poza ścianki i trzeba go zabezpieczyć papą lub grubą folia. Dobrze jeśli jest lekko skośny aby spływała z niego wod.a.

 

Domku nie powinno się stawiać bezpośrednio na ziemi, gdyż to spowoduje namokniecie i szybkie zuzycie się domku. Trzeba go postawić na starej palecie, płycie styropianu lub ustawic go na nózkach.

 

Domek trzeba w srodku wyścielić czymś co nie sztywnieje na mrozie i nie chłonie wilgoci. Nadają się do tego słoma i siano oraz materiały z wełny, polaru itp. Od czasu do czasu trzeba sprawdzić stan wyściólki i ew. wyrzucić brudną i wstawić nową.

 

Domek ze styropianu

 

Bardzo łatwo jest zrobić samemu domek ze styropianu. Przycinamy odpowiednio ścianki z płyty styropianowej i oklejamy domek mocno szeroką taśmą klejącą. Wycinamy otwór na wejście.  Następnie domek trzeba szczelnie owinąć grubą folią.


Serwis Koci Dom powstał z myślą o kotach i zawiera zdjęcia kotów, porady jak opiekować się kotem, różności o kotach. 

Koci Dom - Ważne! Serwis Internetowy Koci Dom nie jest organizacją opieki nad zwierzętami i nie reprezentuje żadnje organizacji!

Koci Dom jest zaprzyjaźniony z Fundacją Canis. Zajrzyj do kącika adopcyjnego Fundacji Canis - może znajdziesz przyjaciela na całe życie.

Jako że Koci Dom nie jest schroniskiem ani organizacją nie ma żadnej możliwości pomocy finansowej, rzeczowej ani przyjmowania zwierząt.

Serwis Koci Dom  prowadzę sama, dlatego też nie mam możliwości zamieszczania ogłoszen o zwierzętach do adopcji.