Sklep Fundacji Canis

 sklep3

Sklep Fundacji Canis, gdzie kupisz upominki, ozdoby, antyki, przedmioty artystyczne, malarstwo, linoryt - cały dochód przeznaczony jest na pomoc dla zwierząt. Kup sobie prezent i wspomóż zwierzaki.

 

 

Fundacja Canis na Allegro

nasze aukcje allegro1

Zapraszamy na nasze aukcje:   Allegro

1% podatku dla zwierząt numer KRS: 0000128172

Upitax new uruchom2

Księżniczka Sissi

Stefanie Zweig

Poznaj świat ludzi widziany oczami kota !
Zabawna i zaskakująca powieść o najsprytniejszej kotce świata!

Sissi to wyrafinowana, sprytna, mądra i zarazem przewrotna Syjamka. Pewnego dnia opuszcza dotychczasowych opiekunów z zamiarem znalezienia nowego domu. Znajduje odpowiednią osobę - Julię - panią doktor psychologii. Obecność Sissi wprowadza w dotychczasowe ustabilizowane życiem Julii i jej pacjentów mnóstwo zamętu, gdyż Sissi już od pierwszych chwil, biorąc się ostro do roboty, stawia pod znakiem zapytania dotychczasowe metody terapii stosowne przez panią doktor.

Powieść przedstawia nam świat widziany oczami kota. Z kociej perspektywy czterech łap, świat ludzki jest śmieszny i zaskakujący. I ten dziwny świat Sissi postanawia naprawić...

 

Recenzja miesięcznika "KOT":

Jaka jest najlepsza recepta na bestseller? Uczynić narratorem powieści kotkę syjamską obdarzoną poczuciem humoru, sprytem i spostrzegawczością. Księżniczka Sissi, która biła w Niemczech rekordy popularności, doczekała się wreszcie polskiego przekładu.

Tytułową bohaterkę poznajemy w przełomowym momencie jej życia - niegodnie traktowana przez dotychczasowych opiekunów (którzy w dodatku przebąkują coś o przeniesieniu jej na działkę do altany, aby zajmowała się tam czymś tak prozaicznym jak łapanie myszy) postanawia od nich uciec i znaleźć sobie nowy dom. Spotyka na swej drodze Julię, samotną i nieco zakompleksioną psychoterapeutkę. Sissi, widząc, że kobieta potrzebuje pomocy, bez wahania postanawia ją "zaadoptować" i odpowiednio wychować. Ani przez chwilę nie mamy wątpliwości, że w tym związku pierwsze skrzypce gra kot, a nie człowiek. Sissi uczy Julię nie tylko zasad mieszkania z kotem (jedna z nich głosi na przykład, że kotu należy oddać do wyłącznej dyspozycji swój ulubiony fotel), ale także tego, jak polubić samą siebie. Okazuje się też lepszą terapeutką niż Julia. Sissi wkracza w życie wielu ludzi po to, aby je zmienić. Z wrodzoną przenikliwością odgaduje, co ich gnębi i niesie im pomoc w typowo koci sposób - obdarzając ich miłością i ciepłem. Zaprzyjaźnia się między innymi z załamanym po odejściu ukochanej Stefanem i małym Olivierem, który od czasu wypadku samochodowego nie odezwał się do nikogo ani słowem.

Trudno oprzeć się urokowi Sissi. Jest uważną obserwatorką tego, co się wokół niej dzieje i opowiada o tym w przezabawny sposób. Ludzki świat budzi jej niezmienne zdumienie i politowanie wynikające ze słusznego poczucia wyższości. Mówi więc: "Koty muszą ciągle na nowo uświadamiać sobie, że ich ukochani ludzie upadli na głowę".

Jakie przesłanie dla nas, ludzi, niesie ta książka? Wszyscy jesteśmy w jakimś stopniu zagubieni w naszej rzeczywistości. Aby lepiej zrozumieć siebie i nasze otoczenie, dajmy się "zaadoptować" zwierzętom. One pokażą nam to, co najważniejsze - świat pełen wyrozumiałości i miłości, ciepła i humoru.

 

Zapraszamy na stronę internetową - www.galaktyka.com.pl

Galaktyka sp. z o.o.
Łąkowa 3/5
90-562 Łódź
0-42 639-50-18 0-42 639-50-18


Serwis Koci Dom powstał z myślą o kotach i zawiera zdjęcia kotów, porady jak opiekować się kotem, różności o kotach. 

Koci Dom - Ważne! Serwis Internetowy Koci Dom nie jest organizacją opieki nad zwierzętami i nie reprezentuje żadnje organizacji!

Koci Dom jest zaprzyjaźniony z Fundacją Canis. Zajrzyj do kącika adopcyjnego Fundacji Canis - może znajdziesz przyjaciela na całe życie.

Jako że Koci Dom nie jest schroniskiem ani organizacją nie ma żadnej możliwości pomocy finansowej, rzeczowej ani przyjmowania zwierząt.

Serwis Koci Dom  prowadzę sama, dlatego też nie mam możliwości zamieszczania ogłoszen o zwierzętach do adopcji.