Sklep Fundacji Canis

sklep fundacji canis Sklep Fundacji Canis, gdzie kupisz upominki, ozdoby, antyki, przedmioty artystyczne, malarstwo, linoryt - cały dochód przeznaczony jest na pomoc dla zwierząt.

Kup sobie prezent i wspomóż zwierzaki.

Wypełnij PIT online

Wypełnij PIT przez internet i przekaż 1% podatku

Przekaż 1% na OPP "CANIS" 

Fundacja Opieki nad Zwierzętami Canis: numer KRS: 0000128172

Od 26 listopada 2012 Fundacja Canis jest Organizacją Pożytku Publicznego.

1% podatku dla zwierząt numer KRS: 0000128172

Upitax new uruchom2

Mimo że większość ludzi popiera humanitarną opiekę nad kotami, czasem mogą pojawiać się konflikty. Jednym z najlepszych sposobów unikania konfliktów jest zapewnienie aby wszystkie koty były wysterylizowane lub wykastrowane a miejsca karmienia czyste i nie na widoku. Oto główne przyczyny narzekania ludzi na dzikie koty i sposoby jak sobie z tym radzić.

 

 • Znaczenie, walki, wycie - kastracja redukuje lub eliminuje te zachowania. Regularne i obfite karmienie także zapobiegnie walkom.
 • Koty załatwiające się na podwórkach - karmiciele powinni umieścić na swoich podwórkach kuwety ze żwirkiem lub proponować, że będą czasami sprzątać podwórka sąsiadów
 • Dzikie zwierzęta - karm koty w ciągu dnia i zabieraj resztki, gdy koty zjedzą (komentarz: w Polsce problem z dzikimi zwierzętami jak np. kuny także występuje, zwłaszcza w dzielnicach podmiejskich )
 • Kocięta - sterylizacja zapobiegnie mnożeniu się kotów. W niektórych przypadkach koty wolno żyjące mogą zostać oswojone i zaadoptowane.

 

Łagodzenie konfliktów

 • Słuchaj uważnie i zadawaj pytania. Narzekająca osoba może początkowo twierdzić, że koty są utrapieniem, ale po chwili rozmowy okaże się, że chodzi tylko o odchody kotów w jej ogródku. W innym przypadku sąsiad zażądał, bez żadnych wyjaśnień, aby karmiciel przestał dokarmać koty. Po zadaniu kilku pytań okazało się, że sąsiadowi przeszkadzały ślady łap kocich na jego nowym samochodzie. Aby załagodzić narzekanie karmiciel zakupił sąsiadowi pokrowiec na samochód i problem przestał istnieć.
 • Narzekania na zachowanie się zwierząt mogą być uzasadnione, jednak ludzie często uogólniają problem i bezzasadnie przybierają generalnie wrogą postawę wobec kotów. Dlatego należy uważnie słuchać i być konstruktywnym. Zadawanie pytań i proponowanie rozwiązań umożliwia skupienie się na usunięciu konkretnego problemu a nie na generalnej nienawiści do bezdomnych kotów.
 • Usiądź i rozmawiaj. Skup się na przyjacielskim rozwiązaniu problemu. Może być przydatne sporządzenie pisemnych materiałów na temat opieki nad dzikimi kotami.
 • Zaoferuj konkretne rozwiązania. Gdy już określisz jaki jest konkretny powód narzekania tej osoby, możesz szukać rozwiązań. Jeśli koty nie są jeszcze wysterylizowane, zrób to i przekonaj sąsiadów, że to rozwiąże wiele problemów i ograniczy wielkość kolonii. Zaproponuj, że kuwety będą na twoim ogródku a nawet, że ustawisz specjalny płot aby koty nie przechodziły z twojego ogrodu. Nie obawiaj się burzy mózgów - twórcze pomysły mogą ratować życia.
 • Wyjaśnij wartość programu ZWW. Jest to najlepszy i najbardziej humanitarny sposób kontroli kolonii kotów i zmniejszenia kłopotów z nimi związanych. Poinformuj ich jakie będą skutki wyłapania dzikich kotów i przewiezienia do schroniska - większość zostanie uśpiona, gdyż dzikie koty nie nadają się do adopcji (komentarz: w Polsce w schroniskach nie usypia się zwierząt masowo, gdyż Ustawa o Ochronie zwierząt zabrania usypiania zdrowych zwierząt. Jednak dzikie koty nie nadają się do adopcji, dlatego będą musiały pozostać w schronisku, gdzie padną ofiarą chorób, gdyż stres powoduje u kotów obniżenie odporności organizmu). Prócz tego jest to błędne koło, gdyż wkrótce na ten teren wprowadzą się inne koty, najprawdopodobniej nie wysterylizowane.
 • Wyjaśnij niebezpieczeństwo zaszczurzenia. W kamienicach, gdzie nie ma kotów natychmiast pojawiają się szczury. Natomiast zdrowe i dobrze nakarmione koty skutecznie odstraszają gryzonie
 • Nigdy wszyscy mieszkańcy domu nie są przeciwni kotom piwnicznym. Wiele osób jest przychylnie nastawiona do obecności kotów w piwnicach. Dlatego też dobrze jest zebrać podpisy od mieszkańców, którzy zgadzają się na obecność kotów.

Serwis Koci Dom powstał z myślą o kotach i zawiera zdjęcia kotów, porady jak opiekować się kotem, różności o kotach. 

Koci Dom - Ważne! Serwis Internetowy Koci Dom nie jest organizacją opieki nad zwierzętami i nie reprezentuje żadnje organizacji!

Koci Dom jest zaprzyjaźniony z Fundacją Canis. Zajrzyj do kącika adopcyjnego Fundacji Canis - może znajdziesz przyjaciela na całe życie.

Jako że Koci Dom nie jest schroniskiem ani organizacją nie ma żadnej możliwości pomocy finansowej, rzeczowej ani przyjmowania zwierząt.

Serwis Koci Dom  prowadzę sama, dlatego też nie mam możliwości zamieszczania ogłoszen o zwierzętach do adopcji.