Sklep Fundacji Canis

 sklep3

Sklep Fundacji Canis, gdzie kupisz upominki, ozdoby, antyki, przedmioty artystyczne, malarstwo, linoryt - cały dochód przeznaczony jest na pomoc dla zwierząt. Kup sobie prezent i wspomóż zwierzaki.

 

 

Fundacja Canis na Allegro

nasze aukcje allegro1

Zapraszamy na nasze aukcje:   Allegro

1% podatku dla zwierząt numer KRS: 0000128172

Upitax new uruchom2

Spis treści

Już od tysiącleci ludzie korzystają z psich talentów i psiej wierności. Czworonogi pełnią rolę pasterzy, tropicieli, dozorców, obrońców, przewodników, opiekunów dzieci. Dzięki znakomitemu węchowi, 1000-krotnie czulszemu od topornego powonienia człowieka, potrafią wykryć porcję narkotyków lub środka wybuchowego, ale nie tylko...
Baby był zwykłym kundlem miernej urody, za to dobrze ułożonym i pogodnego usposobienia. Z tym większym zaskoczeniem jego właścicielka, Bonita, przyjęła nagłą zmianę zachowania czworonoga. Pies uparcie obwąchiwał nogi swojej pani. Denerwował go pieprzyk na jej łydce. Po paru tygodniach Baby stał się wręcz agresywny. Już nie trącał nosem znamienia, ale je podszczypywał. Kobieta chciała wybrać się do weterynarza po środki uspokajające dla swojego ulubieńca, gdy tknięta nagłym przeczuciem poszła do lekarza. Biopsja wykazała, że pieprzyk jest nowotworem skóry. Gdyby nie psie narowy, rozwijałby się w najlepsze...
Psi nos może służyć za precyzyjne narzędzie diagnostyczne. Potrafi "wywęszyć" nie tylko raka i gruźlicę, ale także rozpoznać schorzenia umysłowe. Niezwykłe eksperymenty badaczy francuskich wykazały, że psy reagują na zapach potu dzieci autystycznych.
Alarmują cukrzyków o obniżeniu się poziomu cukru we krwi i ostrzegają epiletpyków przed nadchodzącym atakiem. Polegają nie tylko na węchu. Widzą niedostrzegalne dla innych zmiany w wyglądzie opiekunów, odbierają niesłyszalne dla nas częstotliwości fal akustycznych. Posługują się biegle szóstym i kolejnymi, niepojętymi dla nas zmysłami. Są tańsze i bardziej mobilne od tomografu, posłuszne i odważne. Teleświat 22.12.2000


Serwis Koci Dom powstał z myślą o kotach i zawiera zdjęcia kotów, porady jak opiekować się kotem, różności o kotach. 

Koci Dom - Ważne! Serwis Internetowy Koci Dom nie jest organizacją opieki nad zwierzętami i nie reprezentuje żadnje organizacji!

Koci Dom jest zaprzyjaźniony z Fundacją Canis. Zajrzyj do kącika adopcyjnego Fundacji Canis - może znajdziesz przyjaciela na całe życie.

Jako że Koci Dom nie jest schroniskiem ani organizacją nie ma żadnej możliwości pomocy finansowej, rzeczowej ani przyjmowania zwierząt.

Serwis Koci Dom  prowadzę sama, dlatego też nie mam możliwości zamieszczania ogłoszen o zwierzętach do adopcji.