Sklep Fundacji Canis

 sklep3

Sklep Fundacji Canis, gdzie kupisz upominki, ozdoby, antyki, przedmioty artystyczne, malarstwo, linoryt - cały dochód przeznaczony jest na pomoc dla zwierząt. Kup sobie prezent i wspomóż zwierzaki.

 

 

Fundacja Canis na Allegro

nasze aukcje allegro1

Zapraszamy na nasze aukcje:   Allegro

1% podatku dla zwierząt numer KRS: 0000128172

Upitax new uruchom2

Buro-ruda koteczka Hossa i biało-czarny Onet

Hossa Urodziły się na osiedłu, gdzie ludzie dobrze traktują koty, dokarmiają. Koty mają otwartą piwnicę oraz budki w bramie. Postanowiliśmy zaopiekowac się maluszkami i znaleźc im domy. Bez problemu udało się złapac Hossę, jej braciszka rudego (po adopcji otrzymał imię Ragibus), oraz Flexa z miotu innej kotki. Przez jakiś czas mieszkały u karmicielki. Zostały wyleczone, odrobaczone, zaszczepione. W międzyczasie odłowiliśmy dwie kotki, które zostały wysterylizowane. Rudy kociaczek bardzo szybko znalazł dom. Hossa i Flexo bardzo się zaprzyjaźniły.
Niestety ich tymczasowa karmicielka wyjechaął na dłużej za granicę, dlatego trafiły do ośrodka adopcyjnego. Oba koty miały problemy z żołądkiem, były leczone na różne sposoby, otrzymywały lepszą karmę. Dopiero po dłuższym czasie starania te odniosły skutek. Zarówno Hossa, jak i Flexo wyregulowały swoje układy pokarmowe. Prawdopodobnie problemy były skutkiem przebytej tasiemczycy.
Hossa koteczka bury szylkret - łagodna, przymilna, mrucząca, lubi bawić się piłeczkami zamieszkała razem z kocurkiem Onetem. Natomiast Flexo nadal czeka na dom.


Onet

pochodzi z zupełnie innej rodzinki. Ma brata Homera (już nazał dom) oraz siotrzyczkę Euro. Kocięta są dośc nieufne. Onet okazał się najlepszego zdrowia. Jednak początkowo miał troche problemy z górnymi drogami oddechowymi. Dostawał leki i może dlatego pozostał nieufny. Jest natomiast bardzo zaprzyjaźniony z innymi kotami.
Kociaki nie były zaprzyjaźnione w ośrodku adopcyjnym. Bawiły się bo Onet jest kocurkiem bardzo żywym, wesołym i skorym do zabawy. Natomiast w nowym domu stąły się nierozłączne. Onet chodzi krok w krok za Hossa i nie spuszcza z niej oczu. Są zdrowe i 17.01.05 oba zostały wysterylizowane.
Styczeń 2005

 

Hossa i Onet w nowym domu

Hossa nazywa się teraz Inka. Już po adopcji zostały wysterylizowane. W tym samym dniu bo zaczęły się sobą insteresowac. Inka była sterylizowana późno z uwagi na swoje delikatne zdrowie. Onet zaś dośc wcześnie, lecz lekarz stwierdził, że juz się nadaje.
"Koty są już w dobrej formie, jedzą normalnie, bawią się i rozrabiają. Są bardzo szczęśliwe, że znowu są razem (przed zabiegiem, od momentu kiedy zaczęły się kocie amory, były rozdzielone i bardzo to przeżywały). Wygrzewają się wspólnie na parapecie, ale w nocy Inka spała z nami (po raz pierwszy) i mruczała mi do ucha.
Są naprawdę przekochane."
W ośrodku adopcyjnym Onet i Inki nie były zaprzyjaźnione. Lecz Onet bardzo potrzebował towarzystwa drugiego kota i bardzo przywiązał się do Inki. Chodzi za nią krok w krok i nie spuszcza z niej wzroku.
Kotki znalazły dom w grudniu 2004.

Hossa i Onet w nowym domu

Nasze kotki mają się raczej dobrze. Mieliśmy pewne problemy z Inką - jakiś czas temu znowu zaczęły się u niej luźniejsze kupki, jeździliśmy w związku z tym do weterynarza, dostawała leki. Zrobiliśmy badanie kału na pasożyty, ale nic nie wykazało. Było podejrzenie niewydolności trzustki i weterynarz chciał podawać enzymy trzustkowe, ale postanowiłam zrobić wcześniej USG jamy brzusznej, które wykluczyło problemy z trzustką (z innymi organami wewnętrznymi też). Z badania wynika, że jest to przewlekłe zapalenie jelit. W tej chwili Inka jest na diecie dla kotów z zaburzeniami żołądkowo-jelitowymi (Intestinal) i wreszcie wygląda, że sytuacja się unormowała (odpukuję, żeby nie zapeszyć). Poza tymi zawirowaniami zdrowotnymi jest przekochanym, przytulaśnym kotkiem. Kiedy jesteśmy w domu ciągle pcha się na kolana i chce się pieścić. Ma mruczenie włączone na stałe, nawet przez sen :) Lubi spać z nami, najlepiej pod kołdrą, bo wtedy jest jej ciepło, a ona bardzo ciepełko lubi. Poza tym lubi też wygrzewać się na kaloryferze albo na słoneczku.

Jest ciekawska, wszędzie musi zajrzeć, wszystko skontrolować i obejrzeć. Wszystko też jej zdaniem nadaje się na zabawkę dla kota ;) Bawi się też z innymi kotami.

Od połowy lutego jest u nas trzeci kotek - rudasek Malucci. Po pierwszym okresie oswajania się (Onet zniósł pojawienie się nowego całkiem nieźle, Malucci wyraźnie go ciekawił, ale Inka miała dłuższy okres buntu), teraz koty są już zakumplowane - bawią się razem, ganiają, szaleją. Onet i Malucci staczają regularne bitwy, na szczęście tylko "zabawowe".

Onet bardzo odżył, także dzięki pojawieniu się Malucciego, z którym może szaleć. Inka miała trochę za mało energii w sobie, żeby dotrzymać mu kroku w tym względzie. A i tak nadal bywa, że Inka i Malucci już leżą bez sił na dalsze ganianie, a Onet biega do domu i miauczy zachęcająco... Kotek chce się bawić, tylko nie ma z kim... Poza tym Onet dość szybko się z nami oswoił, pozwala już się głaskać, brać na ręce, wyleguje się na kolanach i podgryza moją rękę. Oczywiście, są takie momenty, kiedy nie pozwala się dotknąć i czmycha na widok wyciągniętej ręki - ale są też takie, kiedy przybiega z mraukiem i wystawia się do głaskania.
Kotki znalazły dom w grudniu 2004.Koty znalazły domy

Serwis Koci Dom powstał z myślą o kotach i zawiera zdjęcia kotów, porady jak opiekować się kotem, różności o kotach. 

Koci Dom - Ważne! Serwis Internetowy Koci Dom nie jest organizacją opieki nad zwierzętami i nie reprezentuje żadnje organizacji!

Koci Dom jest zaprzyjaźniony z Fundacją Canis. Zajrzyj do kącika adopcyjnego Fundacji Canis - może znajdziesz przyjaciela na całe życie.

Jako że Koci Dom nie jest schroniskiem ani organizacją nie ma żadnej możliwości pomocy finansowej, rzeczowej ani przyjmowania zwierząt.

Serwis Koci Dom  prowadzę sama, dlatego też nie mam możliwości zamieszczania ogłoszen o zwierzętach do adopcji.