Sklep Fundacji Canis

 sklep3

Sklep Fundacji Canis, gdzie kupisz upominki, ozdoby, antyki, przedmioty artystyczne, malarstwo, linoryt - cały dochód przeznaczony jest na pomoc dla zwierząt. Kup sobie prezent i wspomóż zwierzaki.

 

 

Fundacja Canis na Allegro

nasze aukcje allegro1

Zapraszamy na nasze aukcje:   Allegro

1% podatku dla zwierząt numer KRS: 0000128172

Upitax new uruchom2

MIKI - mini piesek a la CHIHUAHUA przyjety pod naszą opiekę po wypadku u wlotu z Warszawy do ŁOMIANEK.
7.01.2005 - MIKI znalazł się na szosie gdańskiej - został potrącony przez samochód - leżał na szosie.
Nastepny samochód, jadący za tym, który go potrącił, zatrzymał się, wysiadł z niego elegancki mężczyzna, zebrał Mikiego z szosy i położył w trawie w rowie... (bez komentarza!)....
Miejscowy, który to widział, zaopiekował się Mikim, włożyl go do pudełka z kocami, zadzwonił do nas mówiąc "mam małego pieska z wypadku, którego, gdy stawia sie na nóżki - pada".
Zaopiekowaliśmy się nim. Piesek przebywał przez 7 dni w klinice na Powstańców ¦ląskich - miał wykonany rtg. Okazało się, że ma złamane: miednicę i główkę kości udowej nóżki lewej tylnej, jest we wstrząsie powypadkowym, ma obniżoną temperaturę ciała i biegunkę. Leżał przez 3 dni w inkubatorze, podawano mu antybiotyki.
U mnie (IRENA) jest od godz. 21 dnia 16.01.2005. Przebywa w ośrodku adopcyjnym z kotami, które są większe od niego (MIKI waży 2 kg a najwiekszy kot IRENY 7 kg!) i z maxi jamnikiem.
Czeka aby zrosła się miedniczka. Po 2-3 tygodniach będzie wykonany następny rtg i wyznaczona data operacji (dr Sterna), w czasie której Miki przejdzie amputację głowy kości udowej. Nie jest to równoznaczne z amputacją nóżki. U małych psów takie zabiegi dokonuje się - nóżkę będą utrzymywały mięśnie i wiązadła i w jakis po operacji MIKI będzie mógł chodzić.

Niestety Irena ma problemy z MIkim. Piesek nie chce załatwiać się na dworze (uraz powypadkowy?). Załatwia się do kuwety, jak koty.

Koty przyjęły Mikiego ciepło - zwłaszcza TANITA, chora na mocznicę.

Miki pogryzl wykladzine w klatce dlatego pisalam ze potrzebujemy wykladzine. Musi byc w klatce zeby nie biegal po mieszkaniu, gdy Irena jest w pracy.

26.01.05 Miki oczekuje na operację amputacji główki kości udowej; zrasta się miednica (też złamana). Operacja odbędzie się ok 8 lutego. Miki jest wspaniałym psem i na pewno będziemy mu szukali domu po rehabilitacji (Ľle znosi dużą ilość kotów, które w większości wypadków są większe od niego). Wszystkie pieniądze, które wpłynęły do nas będą zagospodarowane - jeżeli nie na operację, to na utrzymanie naszych kotów, których jest w 3 ośrodkach adopcyjnych - ok 90 sztuk; oprócz tego dokarmiamy koty na terenie prawie całej W-wy - Bielany, Żoliborz, ¦ródmieście, Wola.
Jeszcze raz dziekujemy za odzew.
Irena Bruj Małgorzata Jaskłowska Jola i Olaf Bortkun

28.01.05 od paru dni załatwia się na zewnątrz, aczkolwiek ma kłopoty ze zbyt długa przerwą - Irena wyprowadza go o 7.20 a póĽniej po pracy ok 18.00, 19.00. ¦pi z Ireną i warczy na koty, chcące wejść do łóżka.

12.02.05 Miki był dziś operowany, amputowano główkę kosci udowej. Operacja była przesunięta gdyż nastąpiło przemieszczenie midenicy i konieczna była konsultacja z chirurgiem dr. Sterną. Teraz piesek wymaga rehabilitacji. Musi się nauczyc stawac na tej nodze. Musi jednak ta nóżke oszczędzac. Za miesiąc ma rentgen, który wykarze czy operacja się udala i czy wszystko jest poprawnie. Niestety byc może trzeba będzie na nowo wykonac operację lamięc miednicę. Ale liczmy ze jedna operacja wystarczy.

21.02.05 Majkel miał amputowaną główkę kości udowej, we wtorek zdjęcie szwów; nóżka jest podkurczona, nie staje na niej. Potrzebna jest rehabilitacja-masowanie mięśni, gimnastyka stawów. Są z tym kłopoty, bo boli go, ucieka i nie chce!

22.02.05 wizyta w przychodni na Powstańców ¦ląskich - zdjęcie szwów, poinstruowanie o rehabilitacji. Noga jest w dalszym ciągu podgięta, nieaktywna, należy ją ćwiczyć min 3 razy dziennie. Lekarze twierdzą, że jeden zwierzak staje na nogę po 2 tygodniach a inny nawet po 3-4. Polecono nawet, aby wrzucać MIKIego do wanny napełnionej wodą, aby zmusić go do pływania i ruszania dwoma nogami.
Około 21-22 marca będzie wykonane zdjęcie rtg, aby stwierdzić czy miednica zrosła się, być może po wykonaniu tego zdjęcia okaże się, że należy wykonać następną operację.
MIKI od wczoraj nie je, być może przeżywa nieobecność TANITY (odeszła - mocznica), którą lubił i uczestniczył wręcz przy podawaniu kroplówek i leków.

Dziękujemy za wpłaty na Mikiego - pieniądze przydadzą się i na operację obecną, oby nie na następną i na wyżywienie MIKIego.

22.03.05 Zdjęcia rentgenowskie wykazały, że jednak miednica się nie zrosła. Po konsultacji ze specjalistą otrzymaliśmy informacje budzące nadzieje - kości mogą się zrastać nawet kilka miesięcy dlatego można być dobrej mysli.

Miki znalazł dom w marcu 2005. Jego nowi opiekunowie będą kontynułować jego rehablilitację.

Miki znalazł dom w marcu 2005. Jego nowi opiekunowie będą kontynułować jego rehablilitację.

Miki ma nowe imie nawet juz reaguje (Tofik). Jest taki kochany, stał sie maskotką rodziny szczególnie moją i mamy zaprzyjaĽnil się z jedną z suczek (tą po wylewie i ślicznie sie bawią) i z królikiem. Na spacerkach zaczyna stawać na łapkę. Jak zapomni to nawet cały spacerek idzie na czterech łapkach. Jego oczka tez juz sa w lepszym stanie.


Koty znalazły domy

Serwis Koci Dom powstał z myślą o kotach i zawiera zdjęcia kotów, porady jak opiekować się kotem, różności o kotach. 

Koci Dom - Ważne! Serwis Internetowy Koci Dom nie jest organizacją opieki nad zwierzętami i nie reprezentuje żadnje organizacji!

Koci Dom jest zaprzyjaźniony z Fundacją Canis. Zajrzyj do kącika adopcyjnego Fundacji Canis - może znajdziesz przyjaciela na całe życie.

Jako że Koci Dom nie jest schroniskiem ani organizacją nie ma żadnej możliwości pomocy finansowej, rzeczowej ani przyjmowania zwierząt.

Serwis Koci Dom  prowadzę sama, dlatego też nie mam możliwości zamieszczania ogłoszen o zwierzętach do adopcji.